Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Keçiören emlakta şampiyon
Büyükşehir Belediye’den gıda yardımları
Yenimahalle Belediye Başkanı’ndan Cumhurbaşkanı’na teşekkür ziyareti
ATO Başkanı’ndan Marka Festivaliyle ilgili açıklama
Parçacı çete yakalandı


ATO Başkanı’ndan Marka Festivaliyle ilgili açıklama - ANKARA - Ankara'nın En Çok Okunan Gazetesi Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi
 
ATO BAŞKANI’NDAN MARKA FESTİVALİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 30-11-2017 / 19-23

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Ankara Haberleri  
ATO Başkanı’ndan Marka Festivaliyle ilgili açıklama

Ankara’da bu yıl 13-14-15 Aralık tarihlerinde 3’üncüsünü düzenleyecekleri Ankara Marka Festivali’nin tanıtım toplantısından konuşan ATO Başkanı Gürsel Baran, “Güçlü ülkeler markalarıyla var oluyorlar. Güçlü olmak için ekonomimizin de güçlü olması gerekiyor. Ekonominin gücü de markadan geliyor” dedi. Baran, Ankara’yı marka yapmak istediklerini, bunun yollarından birinin de ‘sağlık turizmi’ olduğunu söyledi.

Ankara Ticaret Odası’nın(ATO) bu yıl 3’üncüsünü düzenleyeceği Ankara Marka Festivali’nin temesı, ‘Yeni Yollar, Yeni Yönler, Yeni Yöntemler’ olarak belirlendi. 13-14-15 Aralık tarihlerinde ATO Congresium’da gerçekleştirilecek festivalin hazırlıklarını tamamladıklarını söyleyen ATO Başkanı Gürsel Baran, dün düzenlediği basın toplantısında festivalin amacı ve programıyla ilgili konuştu. Baran, özetle şunları söyledi:

ÜRÜNÜN FARKI ORTAYA KONMALI

“Rekabet içinde başarılı olmak için ürününüzün farkını ortaya koymak; kaliteyi, güveni, garantiyi katmak lazım. Hepsi bir arada bulundurulduğunda, marka da varsa, onun gücüyle bir adım öne geçiliyor. Dünya ölçeğinde küresel markalar oluştu, dünyaya hakim olmaya başladı. Ekonomik olarak pay aldıkça kendi ülkelerinin ekonomilerine katkı sağlamaya, güçlenmeye başladılar. Güçlü ülkeler markalarıyla var oluyorlar. Türkiye, dünyadaki en önemli ve stratejik konumda olan bir ülke. Güçlü olmalıyız, güçlü olmak için ekonomimizin de güçlü olması gerekiyor. Ekonominin gücü de markadan geliyor.

İSTANBUL’A TOPLAMAK DOĞRU DEĞİL

Markalarımızı tanıtmak amacıyla, Ankara’yı marka yapma gayreti içindeyiz. Ankara’yı marka yapmanın yollarından birisi sağlık turizmi. Ankara’nın medikal ve termal sağlık turizmi üssü olmasıyla ilgili çalışmalarımız var. Ankara savunma sanayinde, eğitimde marka oldu. Hepsini bütüncül hale getirmek için ATO olarak çalışıyoruz. Direkt yurt dışı uçuşları için çalışmalarımız sürüyor. 4 yeni hat açtık, amacımız bu hatların sayısını artırmak. Bütün Türkiye’yi İstanbul’a toplamak doğru değil, İstanbul’a da eziyet olduğunu düşünüyorum.

GOOGLE MARKASINI ÖRNEK GÖSTERDİ

Google, marka değeri 109 milyar dolar civarında. Ülkemizdeki en büyük 100 markanın toplam değeri 28 milyar dolar. Marka konusunda alınacak mesafemiz var. Tüketim toplumu olduk, son 10 yılda sadece cep telefonuna 21 milyar dolar verdik. Biz üretebilmiş olsaydık 21 milyar dolar ülkemizde kalacaktı. 8 milyar 150 milyon dolar civarında üniversitelerimizde, özel sektörlerimizde ar-ge harcamamız var. Yeterli olmadığını düşünüyorum artırmamız gerekiyor. Kişi başı 100 dolar civarında ar-ge harcamamız var.”

130 İSİM KONUŞMA YAPACAK

Ücretsiz olarak izlenebilecek Ankara Marka Festivali’ne, iş dünyasından bilim dünyasına, dijital dünyadan sanat ve spor dünyasına kendi alanında marka olmuş 130 isim konuşmacı olarak katılacak. Festivalde başarı hikâyelerinin konuşulacağını kaydeden ATO Reklam, Marka ve Pazar Geliştirme Komisyonu Başkanı Zafer Hacıosmanoğlu, “İlki 7 bin 500 olan izleyici sayısını geçen yıl 15 bine çıkardık. Bu yıl da 20 bin kişiyi aşacağımıza inanıyoruz. İş dünyası, bilim, sanat, kültür, edebiyat, dijital, spor gibi alanlarda fark yaratanları mercek altına alacağız, başarı hikayelerini konuşacağız” ifadelerini kullandı.

FUAR ALANINA İHTİYAÇ VAR

“Fuar alanı bizim için çok önemli. Sayın Cumhurbaşkanımız da 12 aylık bir süre verdi. Bu süre içinde Ankara uluslararası fuar alanına kavuşur. Üreticilerimizin, sanayicilerimizin ürünlerini rahatlıkla sergileyebileceği modern, uluslararası bir fuar alanına ihtiyaçları var.”


ATO Başkanı’ndan Marka Festivaliyle ilgili açıklama : Google'da Ara
ATO Başkanı’ndan Marka Festivaliyle ilgili açıklama


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        ANKARA

  KEÇİÖREN EMLAKTA ŞAMPİYON


         Türkiye’nin en büyük ilçelerinden Keçiören’in son yıllarda artarak devam eden gelişimi, emlak satışlarına da ciddi bir şekilde yans

  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE’DEN GIDA YARDIMLARI


         Büyükşehir, her yıl ihtiyaç sahibi yaklaşık 160 bin aileye, 300 bin takım gıda ve temizlik malzemesi yardımı yapıyor. Aileler yapılan inceleme sonuc

 
           
 
TÜM YAZARLAR


  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
 
  21-12-2013
İÇİNDEN TREN GEÇEN ŞEHİRLER-ESKİŞEHİR 2.BÖLÜM
  21-12-2013
İÇİNDEN TREN GEÇEN ŞEHİRLER-ESKİŞEHİR 1.BÖLÜM
  21-12-2013
İÇİNDEN TREN GEÇEN ŞEHİRLER-HAYDARPAŞA 1.BÖLÜM
  21-12-2013
İÇİNDEN TREN GEÇEN ŞEHİRLER-HAYDARPAŞA 2.BÖLÜM
 
            PORTRE

           

           ANKET

Henüz eklenmiş bir anketimiz bulunmamaktadır !
RSS © 2013 Ankara'nın En Çok Okunan Gazetesi Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi Türkiye'nin Haber Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim  
ARI TASARIM || Coder / Dizayner ||
destek@aritasarim.net