Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Keçiören emlakta şampiyon
Büyükşehir Belediye’den gıda yardımları
Yenimahalle Belediye Başkanı’ndan Cumhurbaşkanı’na teşekkür ziyareti
ATO Başkanı’ndan Marka Festivaliyle ilgili açıklama
Parçacı çete yakalandı


BALKANLI GENÇLER KEÇİÖREN’DE DOSTLUK BAYRAMI’NI KUTLADI - KÜLTÜR - Ankara'nın En Çok Okunan Gazetesi Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi
 
BALKANLI GENÇLER KEÇİÖREN’DE DOSTLUK BAYRAMI’NI KUTLADI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 13-05-2014 / 15-29

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Kultur Haberleri  
BALKANLI GENÇLER KEÇİÖREN’DE DOSTLUK BAYRAMI’NI KUTLADI

    Türkiye’de okuyan Balkan ülkeleri öğrencileri Keçiören’de bu yıl ikincisi düzenlenen “Balkan Ülkeleri Dostluk Bayramı Kutlama Şöleni”nde buluştu. Şölene Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da katıldı.

 

    Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki şölende Başkan Ak’ın yanısıra Makedonya’nın Ankara Büyükelçisi Goran Taskovski, Kosova Büyükelçiliği Müsteşarı Güner Ureya ve diğer Balkan ülkelerinin temsilcileri, dernek başkanları da hazır bulundu. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Keçiören Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan şölende, Balkanlı öğrenciler Balkanların çeşitli bölgelerinden şiirler, şarkılar ve folklor gösterileri sundu. Programda ayrıca Balkanlı öğrenciler tarafından seçilen “Yılın En İyileri”ne plaketleri verilirken, “Balkanlı Öğrencilerin Gözünden Türkiye” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere de ödülleri teslim edildi. Yarışmada dereceye giren öğrenciler ödül olarak Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Gençlik Treni gibi birçok projeye katılma hakkı kazandı.

                              GÜÇLÜ KARDEŞLİK BAĞLARIMIZ VAR

    Kutlama Şöleni’nde Sırbistanlı bir öğrenci Balkan ülkelerine katkılardan dolayı Başkan Ak’a bir plaket sundu. Aramızda güçlü dostluk ve kardeşlik bağlarının bulunduğu Balkan ülkelerinin gönül coğrafyamızda çok özel bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Ak, “Yoğun ilişkilerimiz devam ediyor. Biz de yerel yönetimler olarak oradaki bazı belediyelerle beraberce bazı projeler gerçekleştiriyoruz. Mayıs ayı içerisinde inşallah Bosna Hersek’te, Gorajde’de Keçiören Belediyesi ve Gaziantep Şahinbey Belediyesi olarak beraberce yapmış olduğumuz bir kültür merkezinin açılışını gerçekleştireceğiz. Bunun yanında 19 Mayıs’ta Makedonya’da, Jupa’da Atatürk’ün babasının evinin açılış törenine yine Keçiören Belediyesi olarak biz de katılacağız. Ayrıca Jupa Belediyesi’nin hizmet binasına yapmış olduğumuz katkıdan dolayı da orada bulunacağız” dedi. Balkan ülkeleri ile aramızdaki güzel ilişkilerin devamını Türkiye’de öğrenim gören Balkanlı öğrencilerinin getireceğini söyleyen Başkan Ak, “Dostlukların kalıcı olmasına katkı sağlayacak kişilersiniz. Biz elimizden geldiği kadar destek olmaya gayret gösteriyoruz. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

                      GÜZEL BİR GELECEK İÇİN UMUDUMUZ GENÇLER

 

Balkanlı öğrenciler tarafından “Yılın En İyi Büyükelçisi” seçilen Makedonya Ankara Büyükelçisi Goran Taskovski ise, Balkanlı öğrencilerin Türkiye’de öğrenim görmesinin çok önemli bir gelişme olduğuna dikkat çekerek “Çünkü bu şekilde düşünceleri değiştirebiliriz. Balkan ülkeleri olarak Türkiye ile ilişkilerimizi çok daha güçlendirebiliriz. Bu salonda gördüğüm gençler doğrultusunda Balkanlar’ın gerçekten renkli ve güzel bir geleceği olduğunu düşünüyorum ve bu salondaki gençlerde Balkanlar’da nasıl birarada yaşayabileceğimizi ve nasıl güzel bir gelecek kurabileceğimizi görüyorum” mesajını verdi. “Yılın En İyi Elçi Müsteşarı” seçilen Kosova Büyükelçiliği Müsteşarı Güner Ureya da, “Bu ödül bana öğrenciler tarafından sevildiğimi gösterdi, o da gerçekten hoşuma gitti. Yaklaşık 1600 öğrencimiz var Türkiye’de. Çocuklar bizim için çok değerlisiniz, hepinizi çok seviyorum” dedi.


BALKANLI GENÇLER KEÇİÖREN’DE DOSTLUK BAYRAMI’NI KUTLADI : Google'da Ara
BALKANLI GENÇLER KEÇİÖREN’DE DOSTLUK BAYRAMI’NI KUTLADI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        KÜLTÜR

  KOMŞU KÖYÜN DELİSİ SAHNEYE ÇIKACAK


            Tiyatro severleri birbirinden güzel oyunlarla buluşturan Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu yeni bir oyun için sahne provalarına devam ediyor.

  GENÇLER ATA MİRASI MANGALA OYUNUNU


             Geçmişi 4 bin yıl öncesine dayanan Türk strateji ve zeka oyunu mangalayı gençlere tanıtıp sevdirmek amacıyla Keçiör

 
           
 
TÜM YAZARLAR


  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
 
  21-12-2013
İÇİNDEN TREN GEÇEN ŞEHİRLER-ESKİŞEHİR 2.BÖLÜM
  21-12-2013
İÇİNDEN TREN GEÇEN ŞEHİRLER-ESKİŞEHİR 1.BÖLÜM
  21-12-2013
İÇİNDEN TREN GEÇEN ŞEHİRLER-HAYDARPAŞA 1.BÖLÜM
  21-12-2013
İÇİNDEN TREN GEÇEN ŞEHİRLER-HAYDARPAŞA 2.BÖLÜM
 
            PORTRE

           

           ANKET

Henüz eklenmiş bir anketimiz bulunmamaktadır !
RSS © 2013 Ankara'nın En Çok Okunan Gazetesi Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi Türkiye'nin Haber Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim  
ARI TASARIM || Coder / Dizayner ||
destek@aritasarim.net