Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Keçiören emlakta şampiyon
Büyükşehir Belediye’den gıda yardımları
Yenimahalle Belediye Başkanı’ndan Cumhurbaşkanı’na teşekkür ziyareti
ATO Başkanı’ndan Marka Festivaliyle ilgili açıklama
Parçacı çete yakalandı


CHP’NİN 91. KURULUŞ YILINA ÖZEL 9 EYLÜL KURULUŞ PARKI - SİYASET - Ankara'nın En Çok Okunan Gazetesi Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi
 
CHP’NİN 91. KURULUŞ YILINA ÖZEL 9 EYLÜL KURULUŞ PARKI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 11-09-2014 / 09-10

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
CHP’NİN 91. KURULUŞ YILINA ÖZEL 9 EYLÜL KURULUŞ PARKI

   Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, iktidar yolunun yerel yönetimlerden geçtiğini belirterek, sosyal demokrat belediyecilik anlayışı gereği siyasi, etnik veya dini görüşü nedeniyle herhangi bir ayrım yapmadan herkese eşit hizmet götürdüklerini söyledi.

 

   Taşdelen, Çankaya Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 9 Eylül Kuruluş Parkı’nı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni seçilen Parti Meclisi (PM) üyeleri ve Çankaya Belediyesi eski Başkanı Bülent Tanık ile birlikte açtı.

                Taşdelen: "Genel İktidara giden yol yerelden geçer."

   Alper Taşdelen açılışta yaptığı konuşmada, Çankaya’da iyi ve güzel olan her şeyi geliştirmeye çalıştıklarını belirterek, “Çankaya Belediyesi kaliteli ve örnek hizmetleriyle de anılan bir belediye olacak.” dedi.Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışı gereği siyasi görüş, etnik, dinsel, mezhepsel hiçbir ayrım gözetmeden tüm vatandaşlara eşit biçimde hizmet götürmeyi temel ilke kabul ettiklerini söyleyen Taşdelen, genel iktidara giden yolun yerelden geçtiği bilinciyle çalışacaklarını belirtti.

   Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) ülkenin kurtuluşu için mücadele veren 91 yaşında dev bir çınar olduğunu kaydeden Taşdelen, “Partimiz bu ülke ve insanlık için mücadele verenlerin hepsini kendi dalları altında topladı ve topluyor. Çınarın gölgesinde geleceği kuranlara selam olsun.” dedi.

                   “Çankaya’da iyi ve güzel olan ne varsa hep üstüne koyacağız”

   Seçildiği günden beri Çankayalılara güzel olan ne varsa hep üstüne yeni şeyler ekleyecekleri sözü verdiğini hatırlatan Taşdelen, “Çankaya’da göreve geldiğimiz 6 ayda 10 yeni parkı, 3 yeni kreş ve bir etüt merkezini açtık.” diye konuştu.Taşdelen girilmeyen sokaklara girip, yapılmayan kaldırımları yapıp dünyanın en iyi asfaltını kullanıp yenilikleri çoğaltmaya başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

  “Aydınlığı, umudu, sanatı çoğaltacağımızı söylemiştik. Yeni festivaller düzenledik, sokaklarda ve parklarda sergiler açtık, atölyeler kurduk. Halkımızın ve sizlerin ve elbette Genel Başkanımızın bize olan güvenini boşa çıkarmayacağız. Biz ülke kuran, devrimler yapan, büyük değişimlere imza atan ve hayatlarını ortaya koyan bir gelenekten geliyoruz. Bu yüzden aşkla, tutkuyla ve sevgiyle çalışıp yepyeni başarılara imza atacağız.”

                      Kılıçdaroğlu: İşçi ölümlerinden hükümet sorumlu...

    CHP Genel Merkezi yanında bulunan 9 Eylül Parkı’nın ilk başta görkemli bir törenle açılmasının planlandığını ama İstanbul’da yaşanan ve 10 emekçinin ölümüyle sonuçlanan kazadan sonra kendisinin açılışın sade biçimde yapılmasını istediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Ne yazık ki Türkiye benzer acı olayları birbiri peşi sıra yaşamaya başladı." dedi.

    Pamukova’da yaşanan hızlı tren kazası ile Soma’da yaşanan ve 301 işçinin ölümüyle sonuçlanan maden kazasını anımsatan Kılıçdaroğlu, "Pamukova’da yaşanan facia iki makiniste fatura edildi. Soma’da hala sorumlu kim belli değil. Görecekseniz bu dosyalar kapatılacak. İstanbul’daki inşaat faciasından da ölen işçilerin sorumlu tutulması hiç de şaşırtıcı olmayacak" diye konuştu. Hükümetin hala sorumlu aradığını iddia eden Kılıçdaroğlu, "Sorumlu yanı başınızda, sorumlu açık, sorumlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’dır." dedi.

    Gelişmiş ülkelerde bir işletmeye izin vermeden önce ayrıntılı bir risk değerlendirmesi yapıldığını ve ardından izin verildiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, Türkiye’de ise gerekli önlemlerin tartışılması ve alınması için önce bir kaza  yaşanmasının beklendiği değerlendirmesinde bulundu. Kılıçdaroğlu hükümete iş güvenliği alanında modern çağın gereklerine ve Uluslararası Çalışma Örgütü’nün öngördüğü standartlara uyulması çağrısı yaptı.

                                                     CHP Bir Çınardır

   Gelecek yıllarda CHP’nin kuruluş yıldönümlerini bu güzel parkta düzenlenen şenliklerle kutlayacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, CHP’nin dünyanın en eski ve köklü birkaç partisinden biri olduğuna dikkat çekerek, "CHP gerçekten ulu bir çınardır; kökleri derindedir. Pek çok konuda olduğu gibi demokrasi alanında da köklü bir geleneği vardır ve bunu son kurultay sırasında da başarılı biçimde ortaya koymuştur." açıklamasında bulundu.

    CHP’nin köklü bir çınar olduğu gibi yeni filizlerle de kendini tazelediğini belirten Kılıçdaroğlu, "Partimizdeki yeni filizler gençler ve kadınlardır. Son kurultayımızda partimizin yönetimindeki genç ve kadın sayısı daha da artmıştır" dedi.

                                  Ölen işçiler adına çınar ağacı dikildi...

    9 Eylül Parkı açılış töreni, İstanbul’daki elim iş kazasında hayatını yitiren işçiler anısına parka Kılıçdaroğlu tarafından çınar ağacı dikilmesiyle sona erdi.


CHP’NİN 91. KURULUŞ YILINA ÖZEL 9 EYLÜL KURULUŞ PARKI : Google'da Ara
CHP’NİN 91. KURULUŞ YILINA ÖZEL 9 EYLÜL KURULUŞ PARKI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ISPARTA’DAN DUYURDU..!


          Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: Ay doğar aşmak ister, al yanak yaşmak ister, şu benim deli gönlüm yâre kavuşmak

  “BAŞKANLIK SİSTEMİ” ŞART


          Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi de aşan çok geniş bir vizyonun sahibi. Erdoğan, Türkiye’de rakipsiz. Ama artık sadece Türkiye&rs

 
           
 
TÜM YAZARLAR


  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
 
  21-12-2013
İÇİNDEN TREN GEÇEN ŞEHİRLER-ESKİŞEHİR 2.BÖLÜM
  21-12-2013
İÇİNDEN TREN GEÇEN ŞEHİRLER-ESKİŞEHİR 1.BÖLÜM
  21-12-2013
İÇİNDEN TREN GEÇEN ŞEHİRLER-HAYDARPAŞA 1.BÖLÜM
  21-12-2013
İÇİNDEN TREN GEÇEN ŞEHİRLER-HAYDARPAŞA 2.BÖLÜM
 
            PORTRE

           

           ANKET

Henüz eklenmiş bir anketimiz bulunmamaktadır !
RSS © 2013 Ankara'nın En Çok Okunan Gazetesi Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi Türkiye'nin Haber Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim  
ARI TASARIM || Coder / Dizayner ||
destek@aritasarim.net