Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Keçiören emlakta şampiyon
Büyükşehir Belediye’den gıda yardımları
Yenimahalle Belediye Başkanı’ndan Cumhurbaşkanı’na teşekkür ziyareti
ATO Başkanı’ndan Marka Festivaliyle ilgili açıklama
Parçacı çete yakalandı


BAŞKAN TUNA: “SİNCAN GELİŞMEYE DEVAM EDECEK” DEDİ - YEREL - Ankara'nın En Çok Okunan Gazetesi Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi
 
BAŞKAN TUNA: “SİNCAN GELİŞMEYE DEVAM EDECEK” DEDİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 29-01-2015 / 19-14

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Yerel Haberleri  
BAŞKAN TUNA: “SİNCAN GELİŞMEYE DEVAM EDECEK” DEDİ

   Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Projeler Şehri” Sincan’ı anlattı. Duru TV canlı yayınına katılan Başkan Tuna, Kentsel Yenileme Projesindeki son durumdan Kültür ve Kongre Merkezine, 2.ci Çevre Yolu Projesinden hastaneye kadar pek çok projeyi izleyicilerle paylaştı.

   Sincan gelişiyor, Sincan büyüyor.  Nüfusu ve sanayisiyle her geçen gün hızla yükselen bir değer haline gelen Sincan, sosyal donatıları ile de görenlere parmak ısırtıyor. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’da ilçedeki bu ilerleme ve gelişmeyi Duru TV de yayınlanan Başkanlar Konuşuyor programın da izleyicilerle paylaştı. Hasan Ergin’in sorularını yanıtlayan Başkan Tuna, Sincan’ın Ankara’nın batı koridoruna açılan en önemli değeri haline geldiğinin altını çizdi. Ankara Çayının temizlenmesinden siloların kaldırılmasına, Güngörmüşler Konağından Hanımlar Konağına, Demokrasi Parkından Kent Meydanına, Kentsel Yenileme çalışmalarından ulaşım projelerine kadar pek çok hizmeti izleyicilerle paylaşan Başkan Tuna, twitter ve facebooktan gelen izleyici sorularına da cevap verdi.

                                                       ULUBATLI HASAN PROJESİ İPTAL

   Kentsel Yenileme Projesi ile Sincan’ın gelişimin ve ilerlemesinin önünün açılacağını belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, vatandaş görüşmelerinin tamamlandığını söyledi. Ulubatlı Hasan Mahallesinde vatandaştan gerekli onayı alamadıklarını belirten Başkan Tuna Saraycık’ta %91’lik bir onay aldıklarını belirtti.

   Ulubatlı Hasan Mahallesindeki Kentsel Yenilemenin iptal olduğunu belirten Tuna, “Saraycık Mahallemizde Kentsel Yenileme projemizi hayata geçiriyoruz. Hak sahiplerinin büyük bir teveccühü ile %91’lik bir oranla çalışmalara başlıyoruz. Aynı orana Ulubatlı Hasan Mahallemizde ulaşamadık. Biz vatandaşımızın istemediği hiçbir hizmete imza atmayız. O yüzden projeyi TOKİ ile görüşerek iptal ettik. Saraycık’taki çalışmalarımız ise devam ediyor.” dedi.

   Sincan Sanayisinin dönüşümü için çalışmaların sürdüğünü belirten Başkan Tuna, “Sincan Sanayimizde yanıcı ve yakıcı maddeler yan yana buda büyük sorun oluşturuyor. Yeni Küçük Sanayi Sitemizin arazilerini satın aldık, düzenli ve modern bir sanayi içinde dönüşüm başlayacak. Esnafımız ile el ele vererek bu soruna da çözüm bulacağız.” dedi.

                                                        480 YATAKLI HASTANE GELİYOR

   Sağlık Bakanlığı’nın Sincan’da yürüttüğü 480 yatak kapasiteli hastane projesini de yakından takip ettiklerini belirten Başkan Tuna, “Sincan’da mevcut olan iki devlet hastanesinin yanı sıra Sağlık Bakanlığı’nın Ayaş yolu üzerine 160 bin m2’lik alana yapacağı yepyeni hastane aynı zamanda Ayaş, Güdül, Beypazarı ve Nallıhan’a da hitap edecek. İhale aşamasında olan hastanenin inşaatı da ihale sonunda başlayacak. Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’na ve ekibine de gayretli çalışmaları için şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

                                                          KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ

Sincan bir hayaline daha kavuşuyor. Yıllardır özlem duyulan Kongre ve Kültür Merkezini Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, hayata geçiriyor. Sincan Kültür Evinin yanına yapılacak olan Kültür ve Kongre Merkezi, 30 bin m²’lik kapalı alanı ile Sincan’ın yükselen değerine değer katacak.

Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olacak olan Merkezi Duru TV izleyicisi ile paylaşan Başkan Tuna; “1500 kişilik düğün ve konferans salonunun yer alacağı Dev Kongre ve Kültür Merkezimizde 35 derslik ve 200’er kişilik kültür ve sanat salonları da yer alacak. Projelerini ve yerini hazırladık, inşaata yakında başlayacağız.” dedi.

                                                       İKİNCİ ÇEVRE YOLUNUN İLK ADIMI

   Ankara çevre yolunun gelecekte yetersiz kalabileceğini vurgulayan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Şu an bir çevre yolu yetiyor gibi görünüyor. Ancak eskiden birinci çevre yolundan 5-10 araç geçerken şimdi orada da yoğun bir trafik var. Yapılacak bu bağlantı yolları projemiz birinci çevre yolunun paralelinde yer alıyor. İkinci bir çevre yolunun ilk adımı olacak diyebiliriz. İhale süreci devam ediyor. Yakında Karayolları Genel Müdürlüğümüz inşaata başlayacak. ” dedi.

                                                 SİLOLARIN YERİNE DEMOKRASİ PARKI

   Göreve geldikleri günden bu yana "İnsan Odaklı Hizmet" anlayışıyla çalışmalara yön verdiklerini belirten Başkan Tuna; “Hükümetimiz ve Büyükşehir Belediyemiz ile kol kola pek çok hizmete imza attık. Her 28 Şubatta televizyonlarda gösterilen silolar tarihe karıştı. İlçemizin merkezinde atıl vaziyette duran Toprak Mahsulleri Ofisine ait dev siloların yerine dev bir rekreasyon alanı inşa ettik. Vatandaşımız da yaptığımız o parka Demokrasi Parkı adını verdi.  24 bin 680 metre karelik yeşil alanda yer alan parkın karşısına da bir Ankara Evi inşa ettik. Sincan Kültür Evi adını verdiğimiz tesisimizde de hem kurslar düzenliyor hem de vatandaşımızla bir araya geliyoruz.” dedi.

   45 dakika süren programda vatandaşların sorularını da yanıtlayan Başkan Tuna, vatandaştan aldıkları güçle çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.


BAŞKAN TUNA: “SİNCAN GELİŞMEYE DEVAM EDECEK” DEDİ : Google'da Ara
BAŞKAN TUNA: “SİNCAN GELİŞMEYE DEVAM EDECEK” DEDİ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        YEREL

  ETİMESGUT SGK MÜDÜRÜ SN. MAHMUT


         2016 yılında asgari ücretin 1.273,50 TL’den 1.647,00 TL’ye artması nedeniyle işverenlerimiz üzerindeki işçilik maliyetini azaltmak gayes

  ANKARA İSTANBUL YOLUNDA KAZA İKİ


         Türkiye’de art arda kaza haberleri ve kazada ölen insanların haberleriyle yasa boğarken bir acı haber de Ankara-İstanbul yolunda iki ölümle

 
           
 
TÜM YAZARLAR


  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
 
  21-12-2013
İÇİNDEN TREN GEÇEN ŞEHİRLER-ESKİŞEHİR 2.BÖLÜM
  21-12-2013
İÇİNDEN TREN GEÇEN ŞEHİRLER-ESKİŞEHİR 1.BÖLÜM
  21-12-2013
İÇİNDEN TREN GEÇEN ŞEHİRLER-HAYDARPAŞA 1.BÖLÜM
  21-12-2013
İÇİNDEN TREN GEÇEN ŞEHİRLER-HAYDARPAŞA 2.BÖLÜM
 
            PORTRE

           

           ANKET

Henüz eklenmiş bir anketimiz bulunmamaktadır !
RSS © 2013 Ankara'nın En Çok Okunan Gazetesi Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi Türkiye'nin Haber Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim  
ARI TASARIM || Coder / Dizayner ||
destek@aritasarim.net