Hoşgeldiniz  

Çıkarcılar Baş Tacı

Nebahat ÇALIK | 28 Ocak 2019 | Genel A- A+

Geçtiğimiz Cumartesi günü İYİ Parti Genel Merkezi Etimesgut İlçe Yönetimi’ni görevden almıştı. Tepkiler çığ gibi yükselince Koray Aydın, istifa ettirilen ilçe başkanı ve yönetimini “Görevinizin başında olmalısınız” diyerek ikna etti. İYİ Parti İlçe Yönetimi’nin tekrar görevlerine dönmesi Demirel ve yönetimini kızdırdı.

AK Partilileri yerden yere vuran Demirel şimdi de AK Parti İlçe Teşkilatı’yla vatandaşa gövde gösterisi yapmaya çalışıyor! Sayın Demirel AKPli yönetici birçok bürokratı yargılattın, bu kadar insanın vebalini aldın, Etimesgut merkezde yaşayan vatandaşlar Ak Parti’ye oy veriyorlar diye merkeze hizmet etmedin!  Ee şimdi geçip AK Partili vatandaşlardan oy mu istiyorsun?

Etimesgut’un acil işleri bir hayli çok. Ancak bugüne kadar Demirel bu acil işler dururken, hep gösteriş amaçlı, medyatik olsun bana yeter şeklinde projeler yaptı. Halk bunların birçoğunu beğenmedi. Oldukça büyük paralara mal olan ve bir çoğu absürt olan işler halkımıza sorulmadan yapıldı.

Etimesgut’ta kaç mahallemiz varsa bunların hepsi eşit hizmet bekler. Ama siz bir tarafa hizmet yaparken bir tarafı yok saydınız. En basiti Etimesgut Merkez! Yani sevgili Etimesgutlular sizin de farkında olduğunuz gibi Etimesgut’un torpilli ve sürekli hizmet giden mahalleleri var!

Kendinize göre bir seçim hesabınız var. En ufak olasılık için bile binbir türlü hesaplar yapılıyor. Şimdi başlar muhtar toplantıları, emlakçı toplantıları, işadamları toplantıları, halk toplantıları! Çünkü seçime 2 ay kaldı. Şimdi soruyorum; 5 sene içinde bu saydığım gruplardan hangisiyle toplantı yaptınız? Yanında oldunuz?

Etimesgut siyasetinde bir kesim ise yalakalığın merkezi… Arkasından konuşulan kim varsa, karşılaşıldığında, bir muhabbet bir muhabbet! Kuzu sarması gibiler!

Bu nasıl bir kurgudur, anlamadım gitti. Suç onlarda değil aslında, yalakalığa prim verenlerde. Belirli makamlara gelenlere, seçilmişlere bir bakın! Çevresinin süratle değiştiğini göreceksiniz.

Onları sırtında taşıyan, doğruları söyleyen, iyi gününde kötü gününde yanında olanlar OUT.

Yalakalar ve sürüngenler İN. Çıkarcılar ise baş tacı!

Etraf kurtarıcı rolü üstlenmiş çıkarcılarla dolu. Sürü halinde gezip, racon kesiyorlar. Yalakalık prim yapınca, rağbet de artıyor. Ama toplum giderek bozuluyor. Düzgün kişilikler ise kabuğuna çekilmiş… Dışlanmış… “Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar” misali.

Yerel yönetim seçimlerinin Etimesgut’ta yeni bir değişim ve dönüşümün  önünü açmasını umut ediyorum.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2018 Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır .