Hoşgeldiniz  

Cumhurbaşkanı Erdoğan Üçlü Zirve için İran’a Gidiyor

Anadolu'nun Sesi | 06 Eylül 2018 | Gündem A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran’ın başkenti Tahran’da yapılacak Suriye konulu “Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi”ne katılmak için 7 Eylül’deTahran’a hareket edecek.

Siyasi geçişin yol haritası belirlenecek

Zirve kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelecek.

Zirvede Suriye meselesinin tüm detaylarıyla masaya yatırılması beklenirken, başta İdlib olmak üzere Suriye’deki gelişmelerle Suriye’de siyasi geçiş için atılması gereken adımların ele alınması öngörülüyor.Öte yandan, Putin ve Erdoğan aynı gün zirve toplantısı sırasında ikili görüşme yapacak.Zirve sonrası Erdoğan, Ruhani ve Putin’in ortak basın toplantısı yapması da bekleniyor.

Bu arada Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Salı günü İdlib’deki duruma çözüm bulunması için Türkiye ve Rusya arasında görüşme yapılmasına zaman tanınması gerektiğini vurgulamış, Erdoğan ve Putin’e, “İkinizin yapacağı telefon görüşmesi, Tahran öncesinde dahi büyük fark yaratabilir” diye seslenmişti.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2018 Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır .