Hoşgeldiniz  

DEMİREL HALK ARASINDA KUTUPLAŞMA YARATTI

Nebahat ÇALIK | 10 Ocak 2019 | Genel A- A+

Yerel seçimle ilgili gelişmeler gündemde önemli bir yer tutuyor. Seçim tarihi yaklaştıkça, yerel seçimlerle ilgili hazırlıklar ve tartışmalar yoğunlaşıyor. Partiler seçim öncesinde son dönemece girerken, adaylar netleşiyor.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ankara Belediye Başkan Adayları Tanıtım Programı’nda, Cumhur İttifakı adayı olarak Etimesgut’ta Enver Demirel’i destekleyeceklerini ifade etti.

Sayın Erdoğan yaptığı açıklama sonrasında, Etimesgutlu AK Partili seçmen arasında hafife alınmayacak bir kırgınlık ve gönülsüzlük oluştu. Çünkü Demirel yıllarca Ak Partili olan birçok bürokratla uğraşmış ve halk arasında kutuplaşma yaratarak birçok Ak partili seçmeni kendisine küstürmüştü.

Her zaman yazıp söylüyorum; yerel seçimlerin kendine has siyasal dinamikleri vardır. Demirel,  AK Partili bürokratlara yönelik yaptığı algı oyunu, Etimesgutlu seçmen tarafından unutulmayacak ve Etimesgutlu AK Partili Seçmen, vicdanı ve duyarlılığıyla oyunu kullanacaktır. Seçmen Demirel’e oy vermeyecektir. Bu durumdan Ankara büyükşehir adayı Özhaseki de nasibini alacaktır.

Etimesgut sokaklarına, caddelerine ve mahallelerine çıktığım zamanlardaki gördüğüm manzara adeta 20 yıl öncesine ait.

Hele ki Eti-Park İş merkezi ! Buraya milyon lira para harcandığı kesin. Buna rağmen, ortada harabeye dönmüş yarım bir tesisten başka bir şey yoktur. Sayın Demirel Hikmet Özer caddesinin hali ve Eti-Park İş Merkezi için, bu dönem nasıl bir seçim açıklaması yapıpta işin içinden sıyrılacak merak konusu!

Yerel seçimlerde muhalefet stratejik davranır, doğru aday ve doğru politika belirlerse inanıyorum ki Etimesgutlu seçmenin oylarını alacaktır.

Çünkü; Etimesgut halkı artık eskimiş, yıpranmış, siyaseti bir meslek haline getirmiş, kutuplaşmanın bir parçası olmuş isimlerden uzak duracaktır.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2018 Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır .