Hoşgeldiniz  

Demirel’in Tuzağı Olabilir Mi?

Nebahat ÇALIK | 26 Ocak 2019 | Genel A- A+

CHP ve İyi Parti Etimesgut’ta haftalardır ittifak sağlayamadı. Sonunda her iki parti de kendi adaylarını çıkarma kararı aldılar. İyi Parti Etimesgut ilçe yönetimi ise bu durumdan memnun kalmayarak “CHP ile ittifak sağlamazsak Etimesgut’ta seçimleri kaybederiz. Biz de İYİ Parti ilçe olarak CHP’ye destek vereceğiz” demesinin ardından, İyi Parti Genel Merkezi Etimesgut İlçe Yönetimi’ni görevden aldı! Bu işte Enver Demirel’in parmağı var mı? İyi Partili bazı yetkililer Demirel’e destek mi veriyor? Demirel İyi Parti ile ittifak sağlamaya mı çalışıyor? Bu durum CHP’lilere karşı tuzak olabilir mi? Etimesgut’ta neler oluyor?

Demirel ve İyi Partili bazı yetkililer görüşüyor olabilirler mi? Çünkü Demirel MHP’nin 19 Haziran 2016 tarihli kurultayına katılarak imza vermişti. Bahçeli değil de Akşener’in yanında yer almıştı. Belli ki Etimesgut’ta ince hesaplar yapılıyor! İyi Parti’nin Enver Demirel’e gizliden bir desteği olur mu? Şu sıralar halk arasında konuşulan konu bu.

Ak Parti –MHP İttifak Adayı Enver Demirel yıllardır Ak Parti’ye saldırması ve Etimesgut’a çivi bile çakmaması ve yıllardır Ak Parti’nin oylarını önemsemeyip CHP’nin oylarına güvenen Demirel önümüzdeki seçimlerde Ak Parti seçmenini nasıl ikna edecek? Demirel’e Ak Parti ittifakından sonra CHP’lilerden de asla oy gelmeyecek. Köşeye sıkışan Demirel bu yüzden İyi Partili yetkililerle görüşüp kendisine destek verilmesini mi istedi? İlerleyen günlerde Etimesgut’ta ne tezgahlar dönüyor hep birlikte öğreneceğiz!

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2018 Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır .