Hoşgeldiniz  

Türkiye’nin Ekonomik Gücü

Ufuk KARAKAYACI | 06 Mayıs 2018 | Ekonomi, Köşe Yazıları, Siyaset


Ufuk KARAKAYACI
anadolunun.sesi@hotmail.com

 

16 yıldır iktidarda olan Recep Tayyip Erdoğan ilk yıllarda hem ülke içinde hem de dışarda reformlarıyla anılan bir Cumhurbaşkanı iken son yıllarda sürekli muhaliflerin saldırılarına ve eleştirilerine maruz kaldı. Buna rağmen pes etmedi ve hep yola devam dedi ve tabanından desteğini hiçbir zaman kaybetmedi.

 

Erdoğan’ın en iddialı olduğu alan kuşkusuz ekonomiydi. İktidarının ilk yıllarında hız kazandırdığı özelleştirmeler, dış yatırım için açtığı kapılar, Türkiye’yi cazip bir yatırım merkezi haline getirdi. Temaslar arttı, işbirliği derinleşti ve ilişkiler yeni bir ivme kazandı. Erdoğan sadece bölgesel düzeyde değil küresel düzeyde de ilişkileri artırarak Türkiye için somut kazanımlar sağladı ve böylece Türk yatırımcılar yurtdışındaki projelerde etkin rol aldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk vaatlerinden biri de İMF’den daha fazla kredi almamaktı. Bu vaadini daha ileri boyutta gerçekleştirerek 2013 yılında İMF’ye olan borcun son taksiti ödendi ve bu gurur meydanlarda sıkça dile getirilerek halkla paylaşıldı.

 

Sonuç olarak, Erdoğan bu 16 yıllık süreçte hiçbir zaman dış güçlerin oyununa gelmedi. Ülke menfaatlerini hep ön planda tuttu. Yapılan tüm saldırılara karşı hep dik durdu eğilmedi. Allah ülkemizin başından Cumhurbaşkanımızı eksik etmesin. O var oldukça hiçbir güç bizleri yıkamayacak ve bölemeyecektir.

 

54 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2018 Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır .