Hoşgeldiniz  

Enver Demirel Üçlü Çıkmaza Girdi

Anadolu'nun Sesi | 10 Ocak 2019 | Genel A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen, AK Parti Ankara Belediye Başkan Adayları Tanıtım Programı’nda, Ankara ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart’taki yerel seçimlerde Ankara’nın üç ilçesinde Cumhur İttifakı olarak MHP adaylarını destekleyeceklerini ifade etti. Bu ilçelerden birisi de Etimesgut. 3 dönemdir belediye başkanlığı yapan Enver Demirel’i önümüzdeki seçimlerde neler bekleyecek?

– Şehir merkezinde yaşayan 600 bini aşan nüfusun kaçı Hikmet Özer Caddesi’nin görüntüsünden memnun? Şehrin merkezine bir çivi bile çakılmadı!

– Eti-Park İş merkezi bölgede tam bir çirkinlik anıtı olarak şehrin merkezine vurulan bir hançer olarak durmaktadır.

– Demirel Ak Partili olan birçok bürokratla uğraştı. Seçimleri kazanıp makama oturduğunda AK Partili yüze yakın kişi için suç duyurusunda bulundu.

– Demirel durmadı! Demirel algı operasyonu yaparak bu insanları sürgün etti. Emekli olmaya zorlandılar!

PEKİ SAYIN DEMİREL ETİMESGUTLU AK PARTİ SEÇMENİNDEN NASIL OY İSTEYECEK ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aday tanıtım toplantısında Ankara’nın ilçe belediye başkan adaylarını açıklayarak Etimesgut’ta Enver Demirel’i destekleyeceklerini ifade etti. Ak Partili seçmen, Ak Partinin Etimesgut adayının açıklanmasını beklerken Erdoğan’ın ittifak adayını destekleyeceklerini açıklaması, Etimesgutlu Ak Partili seçmeninde hayal kırıklığı yarattı. Bu duruma seçimde Enver Demirel’e oy vermeyeceklerini belirterek tepkilerini gösterdiler.

Aday gösterilen DEMİREL nasıl bir yol izleyecek?

3 dönemdir belediye başkanlığı yapan Enver Demirel’in bu seçimlerde işi çok zor görünüyor. Başkanlığı döneminde AK Partili bürokratlarla uğraşan Demirel, CHP seçmenine şirin görünmeye çalışmıştı. Fakat CHP seçmeni, bu seçimlerde ittifak adayı olarak gösterilen Enver DEMİREL’e asla oy vermeyecektir.  Aynı şekilde İyi Parti seçmeni de, AK Parti – MHP ittifak adayına oy vermez. Peki AK Parti seçmeni? Ak Parti Etimesgut’ta aday göstermeyip Enver Demirel desteklenecek söylentileri çıktığı zaman tepkilerini sandıkta göstereceklerini daha önce dile getirmişlerdi. Demirel, bu seçimlerde araya sıkıştı. CHP, İYİ Parti ve AK Parti seçmeni arasında üçlü çıkmaza girdi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2018 Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır .