Hoşgeldiniz  

Enver Demirel’in CHP Seçmenine Bakışı

Nebahat ÇALIK | 22 Kasım 2018 | Genel A- A+

Yerel seçimlere 4 ay gibi bir süre kaldı. Seçmen, belediye seçimlerinde oy verirken,  tercihini siyasi partiye değil de adaydan yana yapıyor. MHP adayı, Enver DEMİREL açıklanmışken diğer partilerin aday adayları aday olmak için gün sayıyor.

Mevcut Belediye Başkanı Enver Demirel 5 yılı daha geride bıraktı. Peki Etimesgut için yeterince çalıştı mı? Çalışmadı. Çünkü çöp toplamakla,park yapmakla,yeni kaldırımları söküp yeniden yapmakla belediyecilik olmaz!

Belediyemizin çok çalışıyoruz kisvesi altında takdir edilme çabası olsa da pratikte pek de bir şey yapmadıkları zaten malumunuz. Etimesgut sokaklarına, caddelerine ve mahallelerine çıktığım zamanlardaki gördüğüm manzara adeta 20 yıl öncesine ait. Yaşadığımız çağın teknolojileri ile bir şehri yönetememek gerçekten utanç verici. Belediye başkanı ve yardımcılarını yaverlerini çıkıp cadde sokak mahalle muhit çarşı merkezini görmeye davet ediyorum!

Sayın Demirel, Bizim yazmaktan bıktığımız sizin ise umurunuzda olmayan Hikmet Özer caddesinin hali ve Eti-Park İş Merkezi için, bu dönem nasıl bir seçim açıklaması yapıp da işin içinden sıyrılmayı düşünüyorsunuz?

Hele ki Eti-Park İş merkezi bölgede tam bir çirkinlik anıtı olarak şehrin merkezine vurulan bir hançer olarak durmaktadır. Buraya milyon lira para harcandığı kesin. Buna rağmen, ortada harabeye dönmüş yarım bir tesisten başka bir şey yoktur. 2009 ve 2014 yıllarında o binayı seçim malzemesi yaptınız. Ne oldu? Hastaneye vereceğim üniversiteye vereceğim diyerek kamuoyunu oyaladınız. İlgisizliğiniz nedeniyle bir arpa boyu yol alınamadı. Burası iş merkezi değil, milli servetin harabe haline gelmiş halidir. İş Merkezinin bu halini kamu vicdanı kabul etmiyor!!! Etimesgut  halkı bu yapıyla çok büyük zarara uğratılmıştır!!

Belediye , adını aldığı şehirde yaşayan vatandaşların, yaşadıkları yerleri iyileştirmek adına iletişim kurarak çözümler üretmeye çalıştığı bir kurumdur. Dikkatinizi çekiyorum bakın iletişim kurarak diyorum.Şu şehir merkezinde yaşayan 600 bini aşan nüfusun kaçı Hikmet Özer Caddesi’nin görüntüsünden memnun? Şehrin merkezine bir çivi bile çakılmadı! Orada belediye yanında bir de  şelale var, içi pislik dolu! İşte bu yüzdendir ki vatandaşın ne düşündüğü ve nasıl istediği kimsenin umurunda değil. Bencillikle ben bilirimcilikle belediyecilik olmaz , olamaz.

Son olarak, CHP li seçmenlere seslenmek istiyorum. Kendi partinize oyunuzu kullanın. Birilerinin oyununa gelmeyin lütfen . Enver Demirel CHP’nin oylarına güveniyor. Demirel solculara her ne kadar iyi görünse de tırnağı kadar sevdiğini zannetmiyorum. Ne yazık ki oyları onlardan aldığı için şirin görünmeye çalışıyor.

Bana sorarsanız, yerel seçimlerde gizli ortaklıklar, kâğıt üzerinden hesaplar bu seçimde işe yaramayacak, halk artık her şeyin farkında! Belediyeleri tüccar zihniyetiyle yürütenler bu seçimde afallayacaklar! Artık şehrin yeni bir tarza yeni bir vizyona ihtiyacı var.

Sevgiyle kalın…

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2018 Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır .