Hoşgeldiniz  

HALK EKMEK DESTEK VERECEK, KAHRAMANKAZAN ÇİFTÇİSİ ÜRETECEK

Anadolu'nun Sesi | 18 Kasım 2019 | Genel A- A+

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Şirketi Genel Müdürü Fahrettin Gökşin ve Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Yılmaz, ikinci kez Kahramankazan’a gelerek çiftçilere verilecek desteklerle ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı.

Toplantıda, yapılacak yatırımla tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde yalnızca Ankara’da değil Türkiye genelinde önemli bir yere sahip olan Kahraman-kazan çiftçilerine yönelik teşvikler anlatıldı. Çok sayıda muhtar ve çiftçinin katıldığı bilgilendirme toplantısına Muhtarlar derneği başkanı Atankey Kubat ,Ziraat Odası Başkanı Ahmet Öztürk ve  İYİ Parti Kahramankazan Belediye meclis üyeleri de katıldı.

Halk Ekmek Genel Müdürü Gökşin yaptığı açıklamada  “Biz destek vereceğiz, siz üreteceksiniz. Ankara halkına kaliteli gıdalar yedireceğiz. Bunun için birlikte çalışmamız gerekiyor. Kahramankazan buna da öncülük yapacak.” dedi.

Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Yılmaz ise “Artık Ankara çiftçisi ürettiği ürünü nereye satacağım diye düşünmeyecek. Biz bunları değerlendireceğiz. Halk marketler kurulunca herkes karşılığını alacak.” dedi.

Büyükşehir Belediye meclis üyesi Selim Çırpanoğlu “Kahramankazan’da teşvik alacak bütün ürünlerin listesini Halk Ekmek’e vereceğiz.  Onların da Kahramankazan’a öncelik vermesini istiyoruz.” dedi.

Ziraat Odası Başkanı ” Ahmet Öztürk, biz ikinci hatta üçüncü ürün yetiştirmek istiyoruz bunun içinde bizle birlikte sürece katılmanız lazım.”dedi.

Verimli geçen bilgilendirme toplantısı, Kahramankazan çiftçilerine, “önümüzdeki süreçte bir olacağız” mesajını vererek sona erdi.

 

 

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2018 Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır .