Hoşgeldiniz  

Türkiye’de Köklü Değişmelere Devam

Anadolu'nun Sesi | 03 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlere kısa bir süre kalsa da yurtdışı ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.

Tüm Türkiye 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı seçimlerine odaklanmışken, Erdoğan’ın gerçekleştirdiği ‘ekonomi odaklı’ iki kritik yurtdışı ziyareti dikkatleri çekti.

24 Haziran seçimleri sonrası ekonomide kökü değişiklik planlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ekonomisi için yeni dönemi başlatacak adımları da böylelikle yavaş yavaş atmaya başladı. Muhalefetin saldırıcı tavırlarına rağmen Türkiye de köklü değişmeler bu güne kadar Tayyip Erdoğan’la başlamış olup, bundan sonrada öyle olacak gibi gözüküyor

İki Kritik Ülkeye Ziyaret Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni İpek Yolu’nun Asya’daki merkez ülkelerinden biri olan Özbekistan ve Pasifik Asya’da Doğu kalkınmasının yeni merkezlerinden olan G. Kore’ye ziyaret gerçekleştirdi.

Her iki ülke de, Türkiye ile birlikte, yeni bir ticaret düzeninin, yeni para sisteminin ve yeni bir kalkınma anlayışının Asya tarafındaki temsilcileri sayılabilir. İşte Türkiye’nin yeni bir sisteme adım atacağı günler sayılı iken, Cumhurbaşkanı’nın bu ziyareti, bu bağlamda, oldukça anlamlı oldu.

Türkiye bu ziyaretlerle beraber ekonomiden savunma sanayine, eğitimden kültüre, çevreden enerjiye, tarımdan turizme kadar bir çok anlaşma imzalandı. Bu ziyaretler sadece imzalanan anlaşmalarla sınır değil, aynı zamanda yeni dönemin de bir başlangıcı oldu.

 

 

Etiketler: , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2018 Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır .