Hoşgeldiniz  

YANDAŞI DEĞİL ! HALKI SEVİNDİR…

Nebahat ÇALIK | 16 Ağustos 2018 | Köşe Yazıları, Siyaset


Nebahat ÇALIK
anadolunun.sesi@hotmail.com

Yerel seçimler yaklaştıkça İlçeler de siyaset kaynamaya başladı. Önümüzdeki yerel seçimlerde kimler ne vaat edecek. Hangi konular öne çıkacak. Seçmen neye göre, nasıl oy verecek?

Hayatımızın her alanında doğruluk dürüstlük ve çalışkanlık üzerine yoğunlaşmak gerekir. Siyasette de bu gerekli değil mi? Örneğin ticarette ölçü-tartıda bize hile yapılmamasını isteriz. Siyasette de halk olarak bunu istemek yanlış mı?

Ama ne yazık ki bu şanlı görev bazı belediye başkanları tarafından dürüstlük esas alarak gerçekleştirilmiyor! Yani; zengin olmak istiyorsan ya belediye başkanı olacaksın ya da sırtını siyasetçilere dayayacaksın. Tabi bu hepsi için geçerli değil. İçinde çoğunluğu dürüst belediye başkanları ve siyasetçilerde var.

Ticaretin kuralları olduğu gibi siyasetinde kuralları var. Ne yazık ki siyasetin zemini kaygan ve alavere dalavere, halk deyimiyle ayak oyunları olabiliyor Nedense bürokraside görev alan bazı kişiler birden bire büyük işadamı oluyor. Koca koca rezidanslar, gökdelenler dikmeye başlıyorlar. Bir bakmışsın ki birden bire müteahhit oluyor. Ee nasıl oluyor bu? Tabi bunu tek başına da yürütmüyor. Koca bir havuz kuruyor. İçine akraba, eş,dost,yandaş dolduruveriyor. Ama o havuzda neler dönüyor neler ! Hesaplar büyüyor ve havuz problemine dönüyor. Kimi zaman akar oluyor kimi zaman gider!

Sonuçta ne oldu? “havuz doldu” ama kocaman bir “YAZIK OLDU”. Neden mi? Halk sevinmedi! Yandaş sevindi…

Belediye başkanı kim olursa olsun; dürüst olan, ufku olan, vizyonu olan, geleceğe dair projeleri hayata geçirebilecek misyonu olan, adam gibi adam, her adımını hizmet için, yöresinin geleceği için atacak, adaletli ve dürüst, kul hakkını gözeten, namusu, şerefi ve onuru olan insan belediye başkanı olmalıdır. İşin özü; seçilecek belediye başkanı, oturduğu koltuğu işgal etmemeli; o koltuğun hakkını vermeli, o koltuğu doldurmalı.

Artık bürokrasiler ilkeli siyaset ve temiz siyaset yapmaya çalışmalıdır. Biliyoruz ki halkımız çok bilinçlidir..Doğruyu yanlıştan ayırma ferasetine sahiptir.Halk kendisine siyasi haksızlık yapılmasını istemez. Özellikle gözünü koltuk hırsı bürüyen belediye başkanı için hizmetten çok yerini koruma arzusu hâkimdir. Bu yüzden mevcut belediye başkanları tekrar aday olacaksa, halkımız bir tık daha dikkatli olup mevcut belediye başkanlarının geçmişini iyi analiz etmesi gerekir.

Tüm İslam aleminin Kurban Bayramı Mübarek Olsun.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2018 Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır .