Hoşgeldiniz  

YENİ YASAMA YILINDA MECLİSTE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ DİKKAT ÇEKİYOR

Anadolu'nun Sesi | 08 Ekim 2018 | Genel A- A+

YENİ YASAMA YILINDA MECLİSTE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ DİKKAT ÇEKİYOR

Türkiye Büyük Millet Meclisinde yeni yasama yılı yeni uygulamalarla başladı. Hem araçla hem de yaya gelenler, Meclise girer girmez hissedilen güvenlik tedbirleri ile karşılaşıyor.

Atatürk Bulvarından yeni bir kapı açıldı

Meclis kampüsü içindeki trafiğin daha düzenli hale getirilmesi amacıyla personelin araçla giriş çıkışları için Atatürk Bulvarından yeni bir kapı açıldı. Otoparkın binalara uzak olması sebebiyle, personelin çalıştıkları binaya ulaşmaları için de yeni bir uygulama başlatıldı.

Araçlarını otoparka bırakan Meclis personelinin kampüs içinde dolaşımını sağlayan minibüsler de, Meclis binalarının tamamını dolaşıyor.

Artık, vekil misafirleri de kart almak zorunda

Milletvekilleri için de yeni bir uygulama var. Daha önce milletvekillerinin aracında bulunan misafirler kart almıyordu. Artık, vekil misafirleri de kart almak zorunda. Ayrıca personele ve basın mensuplarına çipli kartlar dağıtıldı. Yeni turnike sistemi sayesinde, binalara bu akıllı kartları ile girilebiliyor.

Bir yenilik de makam odalarına yapıldı. Eskiden başbakana tahsis edilen makam odası artık cumhurbaşkanı için düzenlendi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2018 Anadolu'nun Sesi Haber Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır .