Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

‘Kıbrıs Türkü’nün yaşadığı zulüm ekrana taşınacak’

Tatar, galanın ardından yaptığı konuşmada, dizinin çekiminde talimatı olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve …

‘Kıbrıs Türkü’nün yaşadığı zulüm ekrana taşınacak’
2 views
03 Nisan 2021 - 10:12

Tatar, galanın ardından yaptığı konuşmada, dizinin çekiminde talimatı olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren’e, dizi yönetmenine ve sanat oyuncularına teşekkür etti.

Dizinin, Kıbrıs Türkü’nün Kıbrıs’ta yaşadığı zulmün, vahşetin ve soykırımın, etkili bir şekilde ekranlara taşınarak hem Türkiye hem de dünya kamuoyuna aktarılmasında fevkalade önemli bir proje olduğunu belirten Tatar, 26 bölümün birbirinin ardından geleceğini ve herkesi ekranlara kilitleyeceğini söyledi. Tatar, dizinin başarılı olacağına inandığını aktararak, “Hedeflenen, 1963-1974 yılları arasında yaşananları ekranlara taşımaktır. İlk önce, 26 bölüm sanıyorum, 1968’e kadar olan bölümdür. Bilahare inşallah 1974’e kadar olan bölüm de gelecektir. Tabi ki 20 Temmuz 1974 Barış Harekatıyla Kıbrıs Türkü, selamete, bağımsızlığa, özgürlüğe ve hürriyetine kavuşacaktır” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.