Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

Meteoroloji uyardı! Perşembe gününe dikkat

Yeni haftada hava sıcaklıkları artacak. Kuzey, iç ve batı kesimlerde hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Fakat …

Meteoroloji uyardı! Perşembe gününe dikkat
7 views
03 Nisan 2021 - 21:55

Yeni haftada hava sıcaklıkları artacak. Kuzey, iç ve batı kesimlerde hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Fakat perşembe gününden itibaren hava sıcaklıkları azalacak.

Pazar günü yurdun kuzey ve batı kesiminde sağanak yağış etkili olacak. İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve birçok ilde sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Şanlıurfa’da ise pazar günü hava sıcaklığı 22 dereceye kadar çıkacak.

Pazartesi günü yurdun kuzey ve batı kesimini etkisi altına alan sağanak yağış yayılıyor. Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Batman dışında yurt genelinde yağışlı ve bulutlu bir hava etkili olacak.

Sağanak yağış salı günü yurdu terk edecek. Yurdun kuzey kesiminde sağanak yağış etkili olacak. İstanbul, Bursa, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bolu, Karabük, Kastamonu, Gümüşhane, Bayburt, Rize, Artvin, Ardahan ve Kars’ta sağanak yağış etkili olacak. Hava sıcaklığı ise artacak. Antalya ve İzmir’de hava sıcaklığı 22 dereceye kadar çıkacak.

Çarşamba günü sağanak yağış gittikçe etkisini azaltıyor ama İstanbul’u terk etmiyor. Ege’nin kıyı bölgelerinde ve Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da sağanak yağış etkisini gösterecek.

Çarşamba günü yurdu terk eden sağanak yağış perşembe günü yine etkisini gösterecek. Hava sıcaklıklarının düşeceği perşembe günü yurdun büyük kısmı sağanak yağışın etkisi altında olacak.

FERİBOT SEFERLERİNE HAVA ENGELİ

Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’nde yarın beklenen olumsuz hava şartları nedeniyle Gökçeada ve Bozcaada ilçelerine yapılması planlanan bazı feribot seferleri iptal edildi.

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş firması, Kuzey Ege Denizi’nde yarın beklenen olumsuz hava şartları nedeniyle Gökçeada- Kabatepe ve Bozcaada- Geyikli hatlarında yapılması planlanan bazı feribot seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. Buna göre; Kabatepe- Gökçeada hattında, Gökçeada’dan saat 08.00, Kabatepe’den ise saat 10.00 seferi ile Geyikli- Bozcaada hattında ise Bozcaada’dan saat 08.00, Geyikli’den saat 09.00 seferleri iptal edildi. Şirketten yapılan açıklamada, diğer seferlerin ise gün içinde netlik kazanacağı bildirildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.