Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‘Yeni anayasayı biz yapacağız’

  MEHTAP GÖKDEMİR Ankara CHP’de, “güçlendirilmiş parlamenter sistem” çalışmasının başındaki isim olan Erkek, Milliyet’e konuştu. AK Parti Siyasi …

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
‘Yeni anayasayı biz yapacağız’
2 views
06 Nisan 2021 - 6:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara

CHP’de, “güçlendirilmiş parlamenter sistem” çalışmasının başındaki isim olan Erkek, Milliyet’e konuştu. AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı’nın, “TBMM’de bütün siyasi partiler birlikte bu anayasaya öncülük yapalım, milletin onayına sunalım” açıklamasına ve “erken seçim” tartışmalarına ilişkin Erkek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Anayasayı ‘Anayasa Mahkemesi kapatılmalı’ diyenlerle mi yapacağız? Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi adı altında patronlu başkanlık sistemini, tek adam sistemini savunanlarla mı anayasa yapacağız? Toplumsal uzlaşmayla, insan odaklı yeni anayasayı biz yapacağız. İlk seçimde iktidar olacağız, yeni seçilecek cumhurbaşkanımızla birlikte, Meclis ile birlikte, halkla birlikte, toplumsal uzlaşmayla güçlendirilmiş parlamenter sistemi ve hukuk devletini temel alan yeni bir anayasayı biz yapacağız.

‘Suni gündem’

Şu anda Türkiye’nin en ağır sorunu hayat pahalılığı, işsizlik, yoksulluk, anneler bebeklerinin biberonlarındaki süte su katıyorlar. Anneler, babalar bebeklerine mama alamıyorlar. Enflasyon, işsizlik, faizler, dolar hepsi aynı anda yükseliyorsa bir memlekette, orada sefalet vardır. Toplumun büyük kesimi şu anda sefalet yaşıyor. Üniversite mezunu gençler işsiz. Anneler, babalar çaresiz. Evlere et girmiyor. İktidarın bunları çözmesi için uğraşması lazım. Suni gündemler yaratıp, mağdur edebiyatları yapıp Türkiye’nin gerçek gündeminin üzerini örtemezler. Yeni anayasa tartışmaları da bu amaçla yapılıyor. Türkiye’nin gerçek gündeminin üzerini örtmek, halkın ağır sorunları konuşulmasın istiyorlar.

‘Samimi değiller’

Samimi olsalar Anayasa Mahkemesi kararlarını uygularlar. Anayasa Mahkemesi’ne, anayasaya saygı gösterirler. Mevcut anayasadaki temel hak ve özgürlükleri bile askıya alan bir iktidar, yeni anayasa konusunda samimi olabilir mi? İktidar tam anlamıyla güven ve itibar kaybı yaşıyor. Artık ne söylerse söylesin güvenmiyor insanlar. Onun için erken de olsa, zamanında da olsa ilk seçimde gidecekler.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.