Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çin Büyükelçisi Dışişleri’ne çağrıldı

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Twitter hesabından, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur …

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çin Büyükelçisi Dışişleri’ne çağrıldı
0 views
07 Nisan 2021 - 5:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Twitter hesabından, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı etiketleyerek Sincan Uygur Özerk Bölgesi’yle ilgili açıklamalarda bulundu. Büyükelçiliğin paylaşımında şöyle denildi: “Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi, Çin toprağının ayrılmaz bir parçasıdır. Bu dünyaca kabul edilen ve tartışılamaz bir gerçektir. Çin tarafı, herhangi bir kişi veya gücün Çin’in egemenliğine ve toprak bütünlüğüne herhangi bir şekilde meydan okumasına kararlılıkla karşı çıkmakta ve bunu şiddetle kınamaktadır. Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır.” Paylaşıma tepki gösteren İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e parmak sallanmayacağını Çin’e anlatmadı mı Türkiye’deki temsilcileri ve ittifak içerisindeki oyun arkadaşları?” dedi.

Dışişleri Bakanlığı’na çağrılan Çin’in Ankara Büyükelçisi Liu Şaobin’e paylaşımdan duyulan rahatsızlık iletildi.

İYİ Parti’den karikatürlü yanıt

İYİ Parti’nin twitter’daki resmi hesabında Çin’in Ankara Büyükelçiliği’ne, Akşener’in arkası dönük bir kişiye tokat atarken çizilmiş karikatürüyle yanıt verildi. İYİ Parti kaynakları, Akşener’in konuşma balonunun içine yazılan ifadenin “Uygur Soykırımını Durdurun” olduğunu açıkladı. Akşener’in tokat attığı arkası dönük kişinin ise konuşma balonunun içinde büyük harflerle “ÇİN TARAFI, HAKLI KARŞILIK VERME HAKKINI SAKLI TUTMAKT…” yazdığı görüldü.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.