Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye dünyada ikinci oldu! Toplamda 553 milyon dolar harcandı

Türkiye’nin de yer aldığı SensorTower istatistiklerine göre, uygulama marketlerinde en çok indirme yapan ülkeler arasında ikinci sıradayız. Bu …

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Türkiye dünyada ikinci oldu! Toplamda 553 milyon dolar harcandı
5 views
08 Nisan 2021 - 10:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’nin de yer aldığı SensorTower istatistiklerine göre, uygulama marketlerinde en çok indirme yapan ülkeler arasında ikinci sıradayız. Bu ikinciliğimizi ise 3.9 milyar uygulama indirerek ve 553 milyon dolar harcayarak kazandık. 

App Store ve Google Play Store verilerini yayımlayan şirket, App Store kullanıcıları arasında 38.2 milyar dolar harcayarak en çok harcama yapan bölge Orta ve Güney Asya oluyor. Onu sırasıyla 22.3 milyar dolar harcama ile Kuzey Amerika ve 8 milyar dolar ile Kuzey Asya takip ediyor. 

Türkiye mobil uygulama ve oyunlara yöneldi

Google Play tarafında ise Çin hariç Orta Asya 16.9 milyar dolar ile birinci sırada yer alıyor. Onu sırasıyla 12.7 milyar dolar ile Kuzey Amerika, 6.8 milyar dolar ile Kuzey Asya takip ediyor. 

Ülkeler bazında bakıldığında Avrupa’da mobil uygulamalara en çok harcama yapan ülkeler de belli oldu. 2.9 milyar dolar ile Birleşik Krallık ilk sırada yer alıyor. Sırasıyla onu 2.8 milyar dolar ile Almanya, 1.7 milyar dolar Fransa, 1 miyar Rusya, 801 milyon dolar İtalya yer alıyor. Altıncı sırada 719 milyon dolar ile İsviçre gelirken, Türkiye burada yedinci sırada ve 553 milyon dolar harcama yapıyor. 

2020 yılında en çok harcama yapılan mobil uygulamalar ise sırasıyla, Azar, TikTok, Bigo Live, Livu, Live Chat, Tinder, Connected2Me, WHO-Call&Chat, Yalla ve YouTube. 2020 yılında en çok harcama yapılan mobil oyunlar, PUBG Mobile, 101 Okey Plus, Brawl Stars, Game of Thrones Conquest, Mobile Legends: Bang Bang, Lords Mobile gibi oyunlar yer alıyor. 

Avrupa’da en çok uygulama indiren ülkeler arasında isi birinci sırada yer alan Rusya’yı Türkiye ve İngiltere takip ediyor. 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.