Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Japonya 2022 yılı için önemli bir hedef koydu

Almanya’da ünlü bir drone üreticisi olan Wingcopter, özellikle sağlık alanında kullanılmak üzere drone araçları geliştiriyor. Japonya’da da drone …

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Japonya 2022 yılı için önemli bir hedef koydu
4 views
21 Nisan 2021 - 15:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Almanya’da ünlü bir drone üreticisi olan Wingcopter, özellikle sağlık alanında kullanılmak üzere drone araçları geliştiriyor. Japonya’da da drone teslimat ağı inşa ediliyor. 

Japonya’nın benzersiz uçuş koşullarında başarılı olmasına yardımcı olan onlarca yıllık havacılık deneyiminden elde edilen tecrübeye yer verecek.  Wingcopter, pilotların eğitimi, görev planlaması, operasyon tasarımı ve bakım açısından destek sağlıyor.

Japonya kırsal bölgelerde drone sistemlerini kullanmak istiyor

Dijital Tasarım Laboratuvarı’ndan sorumlu ANA HD Başkan Yardımcısı Tetsuya Kubo, “Wingcopter uçağının devam eden testleri, uygulanabilir bir drone ulaşım ağının yaratılmasında önemli bir adımı temsil ediyor,” diyor.

“Drone teslimatını gerçeğe bir adım daha yaklaştırmak için önceki denemelerin ilerlemelerini ve yeniliklerini geliştirirken Wingcopter ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz. Tam olarak gerçekleştirildiğinde, işleyen bir drone ulaşım altyapısı, Japonya’nın kırsal kesimlerinde yaşam kalitesinin iyileştirilmesine yardımcı olacaktır. ” açıklamasıyla gündeme geldi. 

2022 yılına kadar ticari drone teslimatı hedefiyle 2016 yılından bu yana drone ulaşım altyapısı üzerinde çalışıyor. Testlerin ilk aşaması 21 ve 26 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilmişti.

Japonya’nın uzak ve kırsal bölgelerinde yetersiz altyapı nedeniyle tıbbi malzemeleri hızlı bir şekilde taşımak zordur. Drone sayısının artması da bu noktada önemli zira ihtiyaç sahiplerine ilaçların ve diğer ihtiyaçların karşılanması planlanıyor.  

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.