Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

YouTube Kids Türkiye’ye geldi! Çocuklara özel YouTube

YouTube her geçen gün yeni bir hizmeti devreye sokuyor. Bu kapsamda değerlendirildiğinde yeni olmasa da Türkiye’de yeni kullanıma açılan YouTube …

YouTube Kids Türkiye’ye geldi! Çocuklara özel YouTube
0 views
21 Nisan 2021 - 11:24

YouTube her geçen gün yeni bir hizmeti devreye sokuyor. Bu kapsamda değerlendirildiğinde yeni olmasa da Türkiye’de yeni kullanıma açılan YouTube Kids, artık iOS ve Android cihazlarda artık indirilebiliyor. 

YouTube Kids artık Türkiye’de

YouTube çocukların da oldukça yoğun bulunduğu ve milyonlarca videonun bünyesinde yer aldığı bir platform. Hal böyle olunca bazen çocuklar için oldukça tehlikeli olabiliyor. Yapılan araştırmalar çocuklar için hazırlanan videoların aslında çok da ‘çocuklar için’ olmadığını gözler önüne sermişti. 

Uzun bir süredir ABD’de ve Avrupa’da kullanımda bulunan platform 20 Nisan 2021 tarihi itibarıyla kullanıma açıldı. YouTube Kids, 106 ülkede 44 farklı dilde kullanılıyor. Platform, kendine has özel bir internet sitesi ve uygulaması da bulunuyor. 

Çocuklar için farklı kategorileri bünyesinde toplayan platform, öğrenme, hobiler, sanat, el sanatları, YouTuberlar, aile vloggerları, müzik ve dans ya da oyun gibi kategorileri var. 

Bulunan içerilerin bir kısmı ise şu şekilde sıralanıyor: Kral Şakir, Niloya, Sevimli Dostlar, Adisebaba Masalları, Düşyeri, Tonguç Akademi ve Kukuli. 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.