Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

Facebook yine bir kriz ile gündeme geldi: Milyonlarca kişi etkilendi!

Hatırlatmak gerekirse bu yılın şu ana kadarki en büyük veri ihlali gerçekleşmiş ve 500 milyon kullanıcının kişisel verileri sızdırılmıştı. Bunun …

Facebook yine bir kriz ile gündeme geldi: Milyonlarca kişi etkilendi!
0 views
22 Nisan 2021 - 16:24

Hatırlatmak gerekirse bu yılın şu ana kadarki en büyük veri ihlali gerçekleşmiş ve 500 milyon kullanıcının kişisel verileri sızdırılmıştı. Bunun ardından şimdi de Facebook’ta yaşanan bir güvenlik hatası sebebiyle kullanıcıların e-posta adresleri sızdırıldı. 

FACEBOOK YİNE GÜVENLİK AÇIĞI İLE KARŞIMIZDA

Bu haftanın başlarında yayımlanan bir videoda Facebook’ta bulunan yaklaşık 5 milyon kullanıcının e-posta adreslerine ulaşıldığı söyleniyordu. Araştırma sonucu bu videonun gerçek olup olmadığının kanıtlanması için 62 bin kişinin de e-posta adresi verilmişti. 

Satışa çıkartılan hesap bilgileri bulunuyor. Wired tarafında yer alan haberde 200 kadar Facebook hesabı için 10 dolar harcanabiliyor yazıyor. Facebook ekibi yaptıkları bir açıklamada, hatadan kaynaklı olarak bu bilgilere erişildiği ancak sorunu çözmek için takipte olduklarını söylüyor. 

Söylendiği kadarıyla Facebook’a bu açıkları bildiren pek çok kişi var ancak şirket bu açığı pek de ciddiye almıyor. Bu sebeple gerekli çalışmaları yapmadığı iddia ediliyor. 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.