Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‘Diyalog ve diplomasi galip gelir umuyoruz’

Çavuşoğlu, Türkiye-Polonya-Romanya Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantısı’nın ardından Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau ve Romanya Dışişleri …

‘Diyalog ve diplomasi galip gelir umuyoruz’
3 views
24 Nisan 2021 - 5:30

Çavuşoğlu, Türkiye-Polonya-Romanya Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantısı’nın ardından Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau ve Romanya Dışişleri Bakanı Bogdan Aurescu ile ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, “Bugün, birlik ve dayanışmanın öneminin altını çizmek isterim. Karadeniz bölgesi ortak evimizdir, bu bölgenin gerginliklerden uzak tutulmasını sağlamalıyız. Ukrayna ve çevresindeki son gelişmelerden hepimiz endişe duyuyoruz. Bununla beraber, son zamanlarda umut verici haberler alıyoruz, diyalog ve diplomasinin galip geleceğini umuyoruz” diye konuştu.

Çavuşoğlu Bükreş’in ardından geldiği İstanbul’da Türkiye-Afganistan-Pakistan Üçlü Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katıldı. Afganistan Dışişleri Bakanı Hanif Atmar’ın rahatsızlığı nedeniyle otel odasından video bağlantısıyla katıldığı toplantıda Afganistan barış süreci ele alındı. Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ve Çavuşoğlu Atmar’a geçmiş olsun dileğinde bulundu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.