Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İşkencedere Vadisi’ne arı kovanıyla koruma

TAŞ OCAĞI DEĞİL ÇAY FABRİKASI İSTİYORUZ Şirkete karşı 3 gündür direnen köylüler, taş ocağına izin vermeyeceklerini belirterek, “Müteahhit benim …

İşkencedere Vadisi’ne arı kovanıyla koruma
2 views
24 Nisan 2021 - 13:18

TAŞ OCAĞI DEĞİL ÇAY FABRİKASI İSTİYORUZ

Şirkete karşı 3 gündür direnen köylüler, taş ocağına izin vermeyeceklerini belirterek, “Müteahhit benim köyümden para kazanamayacak. ‘Köye dönün çiftçilik, hayvancılık yapın’ dediler. Köyümüze geldik. Şimdi, bir kişi zengin olsun diye, bizi buradan kaçırmaya çalışıyorlar. Biz taş ocağı değil çay fabrikası istiyoruz” diyerek tepki gösterdi. Bazı köylüler ise ağaçlara tırmanarak beklemeye başlarken, yöre halkının nöbeti devam ediyor.

“BU SİYASİ DAVA DEĞİL”

İDEF Başkanı Ziya Yıldırım, yaptığı açıklamada, İşkencedere vadisinin dünyada eşinin çok az bulunduğunu belirterek, “Vadimiz, endemik yapısıyla, florasıyla, yaban hayatıyla ve eşsiz arıcılık bölgesi olması nedenleriyle mutlak korunması gereken yerler arasında. Bu vadimizde düşünülen taş ocağına tüm İkizdereliler olarak karşıyız. Bu tabiat katliamına durduracağız. Bu bir siyasi dava değil, bir şahsi dava değil, İkizdere ormanlarının yok olma davasıdır. TBMM’de en az kırk Rizeli milletvekilimiz var. Vatanını, insanını, doğasını seven Rizeli milletvekillerini duyarlı olmaya, vadimize görmeye davet ediyoruz. Gelip gördüklerinde güzel vadimizi, taş ocağı yapılmaması için savunmakla ne kadar haklı olduğumuzu görecekler” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.