Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

Rus simülasyonuna MAM-T’li misilleme

Seyfettin Ersöz –  Kamikaze dronlarının tanıtım animasyonunda, Bayraktar TB2 SİHA’yı imha eden Rusya’ya cevap gecikmedi. ROKETSAN, MAM-T …

Rus simülasyonuna MAM-T’li misilleme
3 views
24 Nisan 2021 - 6:42

Seyfettin Ersöz –  Kamikaze dronlarının tanıtım animasyonunda, Bayraktar TB2 SİHA’yı imha eden Rusya’ya cevap gecikmedi. ROKETSAN, MAM-T mühimmatı tanıtım videosunda, Rus yapımı Pantsir Hava Savunma Füze Sistemi’ni imha etti.

Türk savunma sanayii, insansız hava araçları ve mühimmatlarında, önemli bir eşiği geride bıraktı. Baykar tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA), yapılan ilk atış testini başarıyla tamamladı. Akıncı, ROKETSAN tarafından milli olarak geliştirilen akıllı mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve ilk kez kullanılan MAM-T ile hedefleri başarıyla vurdu.

ROKETSAN’ın, MAM-T mühimmatı tanıtımı için yayımladığı videoda bir ayrıntı dikkati çekti. Videoda, Akıncı’dan atılan

MAM-T’nin, Rus yapımı Pantsir Hava Savunma Füze Sistemi’ni imha ettiği görüldü. Rus devlet televizyonu Rossiya 1’de geçtiğimiz günlerde yayımlanan, Rus yapımı Lancet kamikaze droneların tanıtım videosunda, Bayraktar TB2’nin vurulma anı simüle edilmişti. ROKETSAN yayımladığı video ile Rus televizyonuna yanıt vermiş oldu.

Baykar Teknoloji lideri Selçuk Bayraktar da, ROKETSAN’ın yayınladığı test videosunu Twitter hesabından, “Animasyon değil” notu ile paylaştı. Türk SİHA’ları; ROKETSAN’ın ürettiği Mam-L mühimmati ile Suriye, Libya ve Karabağ’da çok sayıda Rus yapımı hava savunma sistemini imha etmişti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.