Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

İncirlik Üssü önünde Biden protestosu

Sarıçam ilçesi İncirlik Mahallesi’nde bir araya gelen grup, ellerinde Türk bayrağı ve dövizlerle İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı önüne yürüdü …

İncirlik Üssü önünde Biden protestosu
0 views
27 Nisan 2021 - 16:00

Sarıçam ilçesi İncirlik Mahallesi’nde bir araya gelen grup, ellerinde Türk bayrağı ve dövizlerle İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı önüne yürüdü. Geniş güvenlik önleminin alındığı üs önünde grup adına açıklama yapan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serdar Üsküplü, ABD Başkanı Biden’a ve ABD emperyalizmine meydan okumak için toplandıklarını söyledi.

Üsküplü, Biden’ın açıklamalarıyla Türkiye’ye ve Asya’ya karşı bir “hücum borusu” çaldığını belirterek, “ABD Başkanı bir insan hakları çıkışı yapmıyor, bir tarih tartışması yapmıyor. Biden, Türkiye’ye ve Asya’ya yönelik tehditlerini hayata geçirmenin işaretini vermiştir. Mahkeme kararı yoksa soykırım yoktur. Hiçbir devlet başkanının, parlamentonun veya belediyenin soykırıma hükmetme yetkisi yoktur.” ifadesini kullandı.

TGB Genel Başkanı Dilek Çınar da ABD Başkanı Joe Biden’ın açıklamalarına tepki göstererek, sözde “soykırım” kararının tarih, hukuk ve insanlık önünde hiçbir hükmünün olmadığını vurguladı. Üs önünde bir süre slogan atan grup, daha sonra dağıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.