Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şehit korgenerale vefasızlık

Elazığ 8. Kolordunun komutanı Korgeneral Osman Erbaş, 4 Mart 2021’de helikopterinin Bingöl’de düşmesi sonucu 10 askeri ile birlikte şehit oldu …

Şehit korgenerale vefasızlık
1 views
28 Nisan 2021 - 9:06

Elazığ 8. Kolordunun komutanı Korgeneral Osman Erbaş, 4 Mart 2021’de helikopterinin Bingöl’de düşmesi sonucu 10 askeri ile birlikte şehit oldu. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Erbaş’ın isminin Elazığ Havalimanına verilmesi için kanun teklifi hazırladı. Ancak MHP ve AKP Milletvekilleri teklifi reddetti. Üstelik şehit komutan Erbaş’ın yeğeni olan Ahmet Erbaş, halen MHP Kütahya Milletvekili olarak TBMM’de bulunuyor.

Erol’un kanun teklifinin doğrudan gündeme alınması önerisi TBMM Genel Kurulunda ele alındı.

Erol ‘’Osman Erbaş, bölgede bu rütbedeki ilk şehidimizdir. Osman paşanın adı Elâzığ Havaalanı’nda yaşamalıdır. Ülkenin genel değerleri üzerinde birlikte hareket edelim. Üstelik Osman Erbaş Paşa’nın amcasının oğlu MHP Milletvekilidir. Ülkemizin üniter yapısı, bayrak, vatan, devlet, milletimiz için gözünü kırpmadan şehit olanların anılarını yaşatmak bu Meclisin görevidir” dedi.

‘’PİŞMİŞ YEMEK OLMAZ”

MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül ise ‘’Bu kanun teklifine ihtiyaç var mıdır, bunu tartışalım. Herhangi bir uzlaşma ve görüşme olmadan bunu önümüze pişmiş yemek olarak koymaya çalışmanız, doğru değil. Şehidimiz MHP Milletvekili Ahmet Erbaş’ın amcasının oğludur. CHP olarak Osman Erbaş’ın davacısı siz, davalısı biz mi olacağız? Bunu kınıyorum” açıklaması yaptı.

AKP Grup Başkanvekili Muhammed Akbaş da, şehit komutan Erbaş’ın isminin Yozgat’ta bir okula verildiğini hatırlatarak ‘’Kendisi Yozgatlıdır. Bakanlığımız bununla ilgili olarak Yozgat’taki kamu kurumlarından birine de ismi verilecek. Bu konuda yönetmelik var. Yasama faaliyeti olacak bir durum değildir. Kanun teklifi gereksiz bir işlemdir. Paşamızın ismini yaşatacağız, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.