Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

Son dakika: Prof. Mehmet Ceyhan’dan 17 gün için çok kritik uyarı! Eğer dikkat edilmezse…

Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklama ile 17 gün sürecek tam kapanma dönemine girdi. 17 Mayıs Pazartesi …

Son dakika: Prof. Mehmet Ceyhan’dan 17 gün için çok kritik uyarı! Eğer dikkat edilmezse…
1 views
29 Nisan 2021 - 22:30

Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklama ile 17 gün sürecek tam kapanma dönemine girdi. 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’e kadar devam edecek kısıtlama boyunca tedbirler sıkılaştırılacak.

Haftalık verilere göre, bu hafta hastalarda zatürre oranı yüzde 2,4, yatak doluluk oranı yüzde 57, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 71,6, ventilatör doluluk oranı yüzde 35,2, ortalama temaslı tespit süresi 9,1 saat, filyasyon oranı yüzde 99,9 olarak kayda geçti.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, CNN TÜRK’te Haber Müdürü İdris Arıkan, İstihbarat Şef Yardımcısı Fulya Öztürk ve spiker Fulya Kalfa’nın sorularını yanıtladı. Gündem 17 günlük tam kapanmaydı.

Tam kapanma kararı sonrası İstanbul’dan diğer şehirlere yapılan yoğun seyahatin vaka sayılarını artıracağını vurguladı: Otogarlardaki işte insanların tıklım tıklım. bu görüntülerle biz zaten seyahat yasağından elde etmek istediğimiz faydayı zaten kaybettik. tatil yöreleri zaten bir vaka artışıyla karşılaşacak.

Ceyhan, tam kapanma bittiğinde iller arası geri dönüşlerin kademeli olarak yapılması gerektiğinin altını çizdi:

Bir güne iki güne bunların dönüşlerini sığdırırsak kesin benzer tablolarla karşılaşacağız zaten. yoksa aynı görüntülerle dediğim gibi boşuna 17 gün eve kapanmış oluruz başka bir şeye yaramaz.

DÖRRDÜNCÜ DALGA UYARISI

Mehmet Ceyhan, 17 gün sonra kısıtlamaların birden bire kaldırılmaması gerektiğini belirtti : Mesela martın başında yaptığımız gibi birden bire okulları açıp, esnafın iş yerlerini açıp hepsini birden 18’inde yaparsak eğer o zaman hiç şüpheniz olmasın daha büyük bir dördüncü dalga yaşayabiliriz çünkü aşılama oranlarımız çok düşük henüz.

İSTANBUL İÇİN UMUTLU KONUŞTU

Ceyhan, tam kapanmanın sağlayacağı avantajlara da değindi. Toplu taşımadaki kalabalığın önleneceğini söyledi. Seyahat yasağının getirilmesinin çok önemli olduğunu ifade etti.

İstanbul için de önemli bir açıklama yaptı: Muhtemelen İstanbul’da daha ciddi bir vaka azalması göreceğiz, çünkü kalabalık azalacak toplu taşıma araçları kullanılmayacak, iş yerlerinin önemli bir kısmı kapalı olacak.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.