Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

Ali Babacan: Bana ‘fren Ali’ derlerdi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Babacan programın tasarrufla …

Ali Babacan: Bana ‘fren Ali’ derlerdi
2 views
01 Mayıs 2021 - 19:24

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Babacan programın tasarrufla ilgili bölümünü ise sosyal medya hesabından paylaştı.

“DEFALARCA MOBİLYA DEĞİŞTİRMEYİ BİLMEZ MİYDİM?”

Hazine Bakanı olduğu dönemde aldığı tasarruf tedbirlerini anlatan Ali Babacan, 11 yıllık bakanlığı döneminde makam odasındaki mobilyaları değiştirmediğini ifade etti. Babacan şunları söyledi:

* 11 yıl Hazine Bakanlığı yaptım. Hazine’deki makam odamdaki mobilya neyse devrettiğim günkü mobilya aynı gün oldu. Defalarca mobilya değiştirmeyi bilmez miydim?

* Şu mobilyanın iskeleti durdu, kumaşı yıprandığı için sadece kumaşını değiştirttim ben biliyor musunuz? Bunu Hazine Bakanı olarak böyle yönettim. Niye? Tasarruf ruhunu yukarıdan aşağıya bütün sistem görsün diye.

“FREN ALİ DİYORLARDI”

* Bizim Hazine’de genelge yayınladık, A4 kağıtlarının önünü de arkasını da kullanacaksınız dedik. Sadece baskı yaparken kağıdın ön yüzüne baskı yapmayın, arka yüzünü de kullanın dedik. Bunun genelgesini yayınladık.

* Tasarruf ruhu böyle olur. Bir de şöyle kızarlardı, ‘Ali para harcatmıyor’ derlerdi. Fren Ali diyorlardı. Niye? İyi günlerde tasarruf edeceksiniz ki kötü günler geldiğinde harcayacak paranız olsun.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.