Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

Kulaklık girişini çıkartan ilk marka Apple değil!

Apple’ın 3.5 mm kulaklık girişini kendi Lightning çıkışıyla değiştirmesi bir dönemin en çok konuşulan konusu haline gelmişti. Aslında bu girişi …

Kulaklık girişini çıkartan ilk marka Apple değil!
4 views
02 Mayıs 2021 - 12:59

Apple’ın 3.5 mm kulaklık girişini kendi Lightning çıkışıyla değiştirmesi bir dönemin en çok konuşulan konusu haline gelmişti. Aslında bu girişi değiştiren ya da kaldıran ilk şirket Apple değil. Apple ile daha görünür hale gelmiş olsa da 3.5 mm kulaklık girişini ilk çıkartan şirket Oppo olmuştu. 

KULAKLIK GİRİŞİNİ İLK ÇIKARTAN ŞİRKET OPPO 

Oppo, 2014 yılında R5 modelinden 3.5 mm kulaklık girişini çıkartmıştı. Bu tarihten tam iki yıl sonra Apple’ın iPhone 7 modelinden kulaklık girişi çıkarıldı ve Lightning şarj girişiyle kulaklıklar piyasaya çıktı. 

Peki, Oppo bu girişi neden çıkartmayı tercih etti? Oppo’nun 4.85 mm kalınlığı ile dünyanın en ince telefonu olan R5 modelinden kulaklık girişini çıkartması aslında şaşırtıcı değildi. Daha sonra şirketler farklı gerekçelerle 3.5 mm kulaklık girişlerini telefonların tasarımlarından çıkartmayı tercih etti. 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.