Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

iOS kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu ‘izlenmeyi’ tercih ediyor

Apple iOS 14.5 güncellemesini sunduğu günden bu yana pek çok kullanıcı bu güncellemeyi indirdi. Sunduğu güvenlik özellikleri sebebiyle çok …

iOS kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu ‘izlenmeyi’ tercih ediyor
1 views
04 Mayıs 2021 - 11:24

Apple iOS 14.5 güncellemesini sunduğu günden bu yana pek çok kullanıcı bu güncellemeyi indirdi. Sunduğu güvenlik özellikleri sebebiyle çok konuşulan bu güncelleme yeni bir araştırmaya da konu oldu. AppFigures tarafından yayımlanan sonuçlara göre kullanıcılar verilerinin izlenmesini yüzde 47 oranında tercih ediyor. 

UYGULAMALARIN KULLANICILARI İZLEMESİ ARTIK ENGELLENEBİLİYOR

Yapılan bir anket sonucunda ortaya çıkan verilerde, kullanıcılara ‘verilerinizin izlenmesini kabul ediyor musunuz’ bildirimleri gönderiliyor ve uygulamaların birçoğunda halen bu destek bulunmuyor. Araştırmalar iPhone kullanıcılarının 3’te 1’nin uygulamalarda izlenmeye izin vereceğini ortaya koyuyor. 

Uygulamaların kullanıcıları izlemesini devre dışı bırakanların sayısı ise oldukça az. Yayımlanan rakamlara göre iPhone kullanıcılarının yüzde 26’sı artık izlenmeyecek. 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.