Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

Bu anne kayıp kızı için 13 yıldır ağlıyor

5 Mart 2008 tarihinde Çıksorut Mahallesi’ndeki evinden halasına gitmek için ayrılan 10 yaşındaki Gül Gonca Çelik, geri dönmeyince aile hemen …

Bu anne kayıp kızı için 13 yıldır ağlıyor
2 views
08 Mayıs 2021 - 14:30

5 Mart 2008 tarihinde Çıksorut Mahallesi’ndeki evinden halasına gitmek için ayrılan 10 yaşındaki Gül Gonca Çelik, geri dönmeyince aile hemen polise başvurdu. Polis kayıtlarına ‘Kayıp’ olarak Gül Gonca Çelik, ailenin tüm aramalarına karşın bulunamadı.

Ailenin şüpheli olarak ismini verdiği kişilerden Vahap G. tutuklandı ancak 45 gün sonra salıverildi.

UMUT VEREN HASTANE KAYDI

Ailenin umutlarını yeşerten ilk haber, 1 Haziran 2008’de, Gül Gonca Çelik’in Ağrı Merkez 2 Nolu Sağlık Ocağı’nda muayene edildiği yolunda geldi.

Baba Cuma Çelik Ağrı’ya gitti ancak hastane defterinde baba, anne adı ve nüfus bilgileri kayıp Gül Gonca Çelik ile uyuşmasına rağmen ‘Sehven’ yazıldığı söylendi.

Bu olaydan 4 ay sonra, bu kez de Bilecik’e bağlı Gölpazarı ilçesi 2 nolu sağlık ocağında aynı bilgilerle kadın hastalıkları uzmanına muayene edildiği bilgisine ulaşıldı. Ancak, aile maddi durumlarının yetersiz olması nedeniyle Bilecik’e gidemedi.

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ AMA

ELBİSESİNE SARILIP AĞLIYORUM

Geçtiğimiz günlerde, Gaziantep Valisi Davut Gül’ün kendilerini ziyaret ederek, Gül Gonca’nın bulunması için çalışma başlatılacağı açıklaması yaptığını belirten 5 çocuk annesi, 45 yaşındaki Fatma Çelik, “Vali Bey’e de söyledim. Kızım maalesef 13 yıldır kağıt üzerinde aranıyor. Bu kadar önemli ipuçları bulunmasına rağmen kimse incelemeyi sıkı bir şekilde devam ettirmedi. Eğer edilseydi kızım bulunurdu. Eminim, Gonca Gül yaşıyor. 13 yıldır kapı kapı dolaşıyoruz. Eşim, işini, sağlığını kaybetti. Kalp hastası oldu. Devletimiz, kızımı ölü ya da diri bulacak güce sahiptir. Yeter ki devlet kararlılığını göstersin. Kızım aklı başında bir kızdı. Kaybolması mümkün değil. Kesinlikle kaçırıldı. Bugün anneler günü ve o yine yanımda değil. Kızımın düğün ve nişanlara giydiği kıyafetini sandığında saklıyor, her gün çıkarıp öpüp, koklayıp ağlıyorum. Buradan Sayın Cumhurbaşkanı’ma sesleniyorum. Kendisinin talimatıyla oluşturulan özel ekip bir süre ciddi çalıştı. Sonra unutturulup gitti. ‘Gonca Gül bulundu’ diye haber yayılıp kendisini de yanılttılar. Gülgoncamın sesini, kokusunu özledim” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.