Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

Korkunç cinayeti akıllı saat çözdü! Bütün dünyayı sarsmıştı

Yunanistan’da yaşanan olayda 20 yaşındaki Caroline Crouch Salı günü erken saatlerde Atina’nın Glyka Nera banliyösünde 33 yaşındaki kocası Babis …

Korkunç cinayeti akıllı saat çözdü! Bütün dünyayı sarsmıştı
0 views
18 Haziran 2021 - 13:24

Yunanistan’da yaşanan olayda 20 yaşındaki Caroline Crouch Salı günü erken saatlerde Atina’nın Glyka Nera banliyösünde 33 yaşındaki kocası Babis Anagnostopoulos ile yaşadığı evinde, dehşet verici bir şekilde öldürüldü ancak Anagnostopoulos işkence çektirildiğini söylemesine rağmen hiçbir darp ya da yara izine sahip değildi.

Polisin silahlı üç kişinin sabah 5 civarında ailenin evine girdiğini, dördüncü bir kişinin ise dışarıda nöbet tuttuğunu söylemişti ancak araştırma sonucunda başka sonuçlar ortaya çıktı.

Olayda ilk söylenende ailenin köpeği öldürülmüştü. Helikopter pilotu olan Babis ellerinin ve ayaklarının bağlandığını söylemişti. Bebeklerinin de kafasına silah dayandığını söyleyen koca, Caroline’ı boğmadan önce ailenin değerli eşyalarının yerini açıklamasını sağlamak için bir saat boyunca işkence yaptığından bahsetmişti.

İşkence yaptığı söylenen kişilerin aynı zamanda 21 bin 500 pound (250 bin TL) değerinde mücevher ve 13 bin pound değerinde nakit parayı alarak kaçtıkları söylenmişti.

DEHŞETİN ALTINDAN CİNAYET ÇIKTI

Silahlı saldırganların da olduğu bir soygun eylemi zannedilen bu olayın aslında bir cinayet olduğu ortaya çıktı. 33 yaşındaki Babis Anagnostopoulos, yeni dijital kanıtların sunulmasıyla zanlı konumuna geçti. Zira söylediği çelişkili ifadelerin ardından çiftin takmış oldukları akıllı saat, her şeyi ele verdi.

Soyguncuların 11 aylık bebeklerinin önünde karısına işkence edip öldürdüğünü söyleyen cani koca, onun da ellerinin kollarının ve gözlerinin bağlandığını söylemişti.

Karı kocanın akıllı saat verilerini inceleyen polis ekipleri, aslında Anagnostopoulos’un yalan söylediğini ortaya çıkarttı. Hareketsiz ve ellerinin bağlandığını söylediği sürede aktif hareket ettiğinin tespit edildiği akıllı saat tarafından kaydedildi.

AKILLI SAAT BİR CİNAYETİN ÇÖZÜLMESİNİ SAĞLADI

Daha önce akıllı saat sayesinda hayatların kurtulduğunu görmüştük. Hatta bir kadın kocasının onu aldattığını akıllı saat verilerinden anlamıştı. Şimdi ise bir cinayetin çözümünde kullanıldı.

Caroline’in akıllı saat verilerinde ise kadının söylenen ‘soygun saatinden’ çok önce kalbinin durduğu ortaya çıkıyor. Bu veriler açığa çıktıktan sonra pilot koca, işlediği cinayeti de anlattı.

Çiftin olayın önceki gecesinde şiddetli bir kavga ettiklerini anlatan cani adam, Caroline’in ondan kaçmak için otel rezervasyonu yapmaya çalıştığını söyledi.

SÖYLEDİĞİ HER ŞEY YALANMIŞ

Akıllı saat, Babis’in sözünü ettiği soygun sırasında evin çatı katından evin bodrumuna doğru pek çok kez hareket ettiğini ortaya koydu. Babis daha önce boynuna bağlanan için daraltılması nedeniyle 30 dakikaya kadar bilincini kaybettiğini söylemişti.

Veriler ayrıca, iddiaya göre yatağa bağlı olduğu süre boyunca akıllı telefonunda aktif olduğunu gösterdi. Bir sonraki ipucu Caroline’ın bileğine taktığı ve nabzını kaydeden biyometrik saatinden geldi.

Pilot koca ayrıca güvenlik kamerasına da cinayet öncesinde müdahalede bulunmuş. 20 yaşındaki karısını boğarak öldüren Babis, karısıyla ona ‘aptal’ dedikten sonra tartıştıklarını ve arbede çıktığını söylüyor.

Yunan haber sitesi Ethnos’un bildirdiğine göre, arkadaşları Caroline’ın “arkadaşlarıyla istediği zamanı buluşamadığını ve davranışlarıyla ilgili sürekli şikayetlerini dile getirdiğini” söylüyor. Yani karı koca aslında uzun zamandır aralarında sorun yaşıyordu.

Söylenene göre Caroline’ın 11 Mayıs gecesi(cinayet günü) bir arkadaşına Babis’ten ayrıldığını bildirdiği iddia edildi.Dedektifler, telefonundaki verilerin de genç annenin öldüğü gece bir otele yer ayırtmaya çalıştığını gösterdiğini söyledi.

SAVUNMASI PES DEDİRTTİ

Babis’in savunması ise pes dedirtti. Caroline ile tartışan Babis, bir noktada kadının çocuğu karyolaya atıp kocasına evden ayrılmasını söyledi. Babis’in söylediğine göre onu yumruklayan Caroline ile kavga etmeye ve itişmeye başladılar. Sonrasında ise gözünün karardığını söyleyen pilot, cinayeti işliyor.

Polis ekipleri cani kocayı ‘birinci sınıf bir oyuncu’ olarak nitelendiriyor ve gereken cezayı alması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtiyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.