Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

Alkış açık havadan yükselir!

Seray Şahinler – Çok bekledik, çok özledik… Nihayet sahnede buluşma vakti. Pandeminin ilk günlerinde perdeleri kapatan ve süreçten ağır darbe …

Alkış açık havadan yükselir!
3 views
27 Haziran 2021 - 6:30

Seray Şahinler – Çok bekledik, çok özledik… Nihayet sahnede buluşma vakti. Pandeminin ilk günlerinde perdeleri kapatan ve süreçten ağır darbe alan tiyatrolar uzun zaman sonra yeniden izleyiciyle buluşuyor. Alınan tedbirler kapsamında tiyatro bu kez açık havaya çıkacak. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasında düzenlenecek tiyatro günleri ve festivaller sıcak yaz akşamının atmosferiyle pekişecek. Hem seyirci hem sanatçılar derin bir “nefes” alacak.

Programda neler mi var? İlk durak KüçükÇiftlik Park olacak zira KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda 2021 tiyatro sezonu başlıyor! Tiyatroseverlerin merakla beklediği birçok oyun açık havanın en keyifli mekânlarından olan Bahçe’de sahnelenecek. Açılış 7 Temmuz’da Tatbikat Sahne’nin “Bir Delinin Hatıra Defteri”yle başlayacak ve Dostlar Tiyatrosu, Kumbaracı50, Davran Tiyatrosu, Semaver Kumpanya, Baba Sahne, Moda Sahnesi, Kedi Sahne Sanatları, Tiyatro HemHal ve Mam’art’ın oyunlarıyla devam edecek.

Erdal Beşikçioğlu’nun uzun yıllar Devlet Tiyatroları’nda kapalı gişe oynadığı, emekliliğinden sonra Tatbikat Sahne çatısı altından sürdürdüğü “Bir Delinin Hatıra Defteri” 7-8 Temmuz’da sahnede. Bahçe Tiyatrosu’nda birçok prömiyere tanık olma şansını da yakalabileceksiniz; Kumbaracı50’nin yeni oyunu “Cyrano de Bergerac” ilk kez Bahçe Tiyatrosu’nda izleyiciyle buluşacak. Edmond Rostand’ın kült eseri Yiğit Sertdemir rejisiyle sahnede olacak. Oyunda Ayşegül Uraz, İsmail Sağır, Meriç Rakalar, Murat Kapu, Sinem Öcalır, Yiğit Sertdemir, Burçak Çöllü ve Candan Seda Balaban rol alıyor. Sertdemir “Cyrano”yu 2015’te Şehir Tiyatroları sahnesinde izleyiciyle buluşturmuştu. Yönetmenin yeni “Cyrano” yorumu ise merak konusu. Oyun 28-29 Temmuz’da izlenebilir.

Ahmed Arif’e saygı duruşu

Usta oyuncu Genco Erkal’ın yeni oyunu “Ahmed Arif Şahdamarım” prömiyer yapacak bir diğer oyun…. Vefatının 30. yılında Ahmed Arif’e sahneden seslenen Erkal, şairin şiir, söyleşi ve mektuplarından yola çıkarak müzikli bir gösteri sunacak. Oyun 14 Temmuz’da izlenebilir. Semaver Kumpanya’nın “Cimri”si, Moda Sahnesi’nin “Yeni Bir Şarkı”sı, Tiyatro HemHal’in “Sevgili Arsız Ölüm Dirmit”i ve Mam’art’tan “BEN ANADOLU” oyunları Bahçe’de sergilenecek diğer oyunlardan birkaçı…

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.