Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

Şimdiki zamanın hikayesi

Bünyamin Aygün  GiZEMLi KENT: SiiRT  Son yıllarda Türk fotoğrafçılığı adına sevindirici bir gelişme yaşanıyor. Türkiye’nin dört bir yanından …

Şimdiki zamanın hikayesi
5 views
27 Haziran 2021 - 6:06

Bünyamin Aygün 

GiZEMLi KENT: SiiRT 

Son yıllarda Türk fotoğrafçılığı adına sevindirici bir gelişme yaşanıyor. Türkiye’nin dört bir yanından deneyimli fotoğrafçının katılımıyla, il il “Foto Safari” organizasyonları düzenleniyor. Valiliklerin düzenlediği safarilere davet edilen fotoğraf sanatçıları, kentin tarihi ve doğal güzelliklerini farklı bakış açılarıyla fotoğraf karelerine sığdırıyor. Bu safarilerin sonuncusu geçen hafta “Mezopotamya’nın gizemli kenti” sloganıyla anılan Siirt’te düzenlendi.

Kültürü ile büyük merak uyandıran Siirt’in ihtişamını gün yüzüne çıkarmayı amaçlayan, 1. Siirt Foto Safari ve Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Üç gün süren safaride, 43 fotoğrafçı, kent merkezinin yanı sıra Tillo, Pervari, Eruh ve Kurtalan ilçelerini gezerek eşsiz kareler ortaya çıkardı. Safari sonunda deneyimli fotoğrafçılardan oluşan juri tarafından dereceye giren fotoğrafların bazılarını sayfamızda sizlerle buluşturuyoruz.

TARHAN İRTEM – BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

MEHMET SUBAŞI – SERGİLEME ÖDÜLÜ

AYTEN ALTINBAŞ – SERGİLEME ÖDÜLÜ

MEHMET YILDIRIM – SERGİLEME ÖDÜLÜ

MEHMET SUBAŞI – ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ

ORHAN KARTAL – SERGİLEME ÖDÜLÜ

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.