Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

Bahçeli: Taliban dahil her kesimle görüşmeli

  Bahçeli, TürkGün gazetesinde yayımlanan röportajında, seçimlerin 2023 Haziranı’nda zamanında yapılacağını tekrarlayarak, “CHP, boşa kürek …

Bahçeli: Taliban dahil her kesimle görüşmeli
2 views
03 Ağustos 2021 - 9:00

 

Bahçeli, TürkGün gazetesinde yayımlanan röportajında, seçimlerin 2023 Haziranı’nda zamanında yapılacağını tekrarlayarak, “CHP, boşa kürek çekiyor. Sabretsinler, 2023 yılının haziran ayında sandıkta hesaplaşacağız. Cumhurun zaferine şahit olacaklar. Yüzleri varsa bundan ders ve ibret alırlar, yoksa aynı hamam aynı tas devam ederler, ama Kılıçdaroğlu’nu zor günler bekliyor. Cumhurbaşkanı adaylığına iyice ısındığı belli. Ama zillet ortakları İP ve HDP’yi hesaba katmasında yarar var. Çünkü adaylık düşü kuranlar kuyrukta bekliyor. Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı bellidir, o da Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” ifadelerini kullandı.

‘Desteğimiz tabiidir’

Afganistan ile Türkiye’nin tarihi bağları olduğunu belirten Bahçeli, 1 Mart 1921’de imzalanan Türkiye-Afganistan İttifak Antlaşması’ndaki “Bu iki ülkenin kaderi ve saadeti birbirinindir. Eğer bir ülkeye düşman hamle ediyorsa, bu diğer ülkenin de aleyhine bir hücumdur” ifadelerine dikkat çekerek, şunları söyledi: “Bu ülkenin istikrar ve iç barışına destek vermemiz tabiidir, olmalıdır. Mesele bir havalimanını beklemenin çok daha ötesindedir. Bu ülkede huzurun ve güvenliğin temini için Türkiye üzerine düşeni yapabilir. Netice itibarıyla orada işgalci olmayacağız. Bunu aklımızdan bile geçirmeyeceğiz. Türkiye, Afganistan’da her kesimle görüşmelidir. Buna Taliban da dâhildir. ABD’yle masaya oturan Taliban’ın, Türkiye’ye şaşı bakması eşyanın tabiatına aykırıdır… Askeri varlığımızın meşruiyet zemini ise, NATO anlaşması ve tezkere çerçevesinde 11 Eylül’e kadar geçerli. Bunu uzatmalıyız.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.