Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

‘Hedef yüzde 20’nin üstü’

  MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – CHP’li kaynaklar çalışmayı Milliyet’e şöyle anlattı: “Sorumlu olduğumuz illerde görüşmeleri yaptıktan sonra her …

‘Hedef yüzde 20’nin üstü’
1 views
17 Eylül 2021 - 6:00

 

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – CHP’li kaynaklar çalışmayı Milliyet’e şöyle anlattı: “Sorumlu olduğumuz illerde görüşmeleri yaptıktan sonra her birimiz raporlarımızı yazıp Genel Merkez’e sunuyoruz. Raporlamalar kısa, orta ve uzun vadeli birtakım öneriler içeriyor. Genel Başkan’ın önüne o ilin resmi konuyor. Neyi, nasıl yaparsa oyunu artırır stratejisini geliştireceği bütün argümanlar oluşuyor. Doğu Masası’nın çalışmaları Kürt meselesine ya da bölgeye dair politika geliştirme çalışması değil. Hedef CHP’nin bölgedeki oy ortalamasını yüzde 20’nin üstüne çıkartmak.”

Yeni seçenek arayışı

CHP’li kaynak bölgeye ilişkin, “Birinci mesele bölgede ekonomi, işsizlik. İşsizlik meselesine müspet çözüm bekliyorlar. CHP’nin bir üçüncü yol olarak bölgede siyaset yapmasını öneriyorlar. HDP ve AKP arasına sıkışmaktan bölge rahatsız. Yeni bir seçenek arıyor” dedi.

Bölgedeki izlenimlerini aktaran CHP’li bir kaynak, “cumhurbaşkanı adayı” konusunda vatandaşın yaklaşımına ilişkin “Kemal Bey’e olan güven çok yüksek. ‘Erdoğan’ın karşısına çıkarsa biz Kemal Bey’i destekleriz’ mesajı çok yaygın. İktidarla aralarındaki mesafe çok derinleşmiş, kayyumlar yüzünden daha da sertleşmiş. İş yok, aş yok. HDP politikalarından da rahatsızlıkları var. CHP’ye yöneliş çok yüksek” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.