Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

Bakanlık’tan ‘Müslüme’ açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kaybolduktan sonra ölü olarak bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal’la ilgili basın açıklaması yaptı. Müslüme’nin …

Bakanlık’tan ‘Müslüme’ açıklaması
5 views
27 Kasım 2021 - 8:18

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kaybolduktan sonra ölü olarak bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal’la ilgili basın açıklaması yaptı. Müslüme’nin kardeşleri koruma altına alındı. Annesi ise konukevine yerleştirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, küçük Müslüme hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

*Mersin’in Gülnar ilçesinde çocuk Müslüme‘nin cansız bedeninin bulunmasının hemen ardından bakanlığımız uzmanları aile ile inceleme, rehberlik ve psikososyal destek çalışmalarına başlamıştır.

DÖRT ÇOCUK DEVLET KORUMASINA ALINDI

* Aile bireyleri ile yapılan görüşmeler ve hanede gerçekleştirilen sosyal inceleme neticesinde, dört çocuk hakkında devlet koruması kararı alınmıştır.

* 1 ve 15 yaşındaki kız çocukları ile ailenin 18 yaşından küçük 2 erkek çocuğu kolluk kuvvetlerinin desteği ile Bakanlığımıza bağlı kuruluşlarda bakım ve koruma altına alınmıştır.

ANNE KONUKEVİNE YERLEŞTİRİLDİ

* Ayrıca Anne S.Y. de bir kadın konukevine yerleştirilmiştir.

* Olayla ilgili Gülnar Jandarma Komutanlığı tarafından soruşturma başlatılmış ve bu soruşturma sonucunda dede H.Y. gözaltına alınmıştır.

BAZI HABERLERE ERİŞİM YASAĞI KARARI

* Çocukların ikincil örselenmeye maruz kalmasını engellemek ve kamuoyunda bilgi kirliliğinin önüne geçmek için ilgili birimlere, gizlilik kararına riayet edilmesi yönünde başvuruda bulunulmuştur.

* Gerçeklerle, haber alma ve basın özgürlüğüyle bağdaşmayan bir kısım haberlerle ilgili erişim yasağı kararı alınması talep edilmiştir.

* H.Y’nin tutuklu yargılandığı hukuki süreç bakanlığımız tarafından takip edilmektedir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.