Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

Yüzücülerin daha hızlı yüzmesini sağlayacak teknoloji

Mühendislik çalışması yapılan bu mayo, genetiği değiştirilmiş bakterilerden üretildi. Bu sayede çevreye de daha duyarlı olan Fastskin 4.0, aynı …

Yüzücülerin daha hızlı yüzmesini sağlayacak teknoloji
2 views
16 Haziran 2021 - 11:30

Mühendislik çalışması yapılan bu mayo, genetiği değiştirilmiş bakterilerden üretildi. Bu sayede çevreye de daha duyarlı olan Fastskin 4.0, aynı zamanda giyen yüzücünün hızını da artırıyor. Söylenene göre yüzücülerin 2040 yılına kadar yüzde 4 daha hızlı yüzmesini sağlayacak. 

YÜZÜCÜLER İÇİN GELİŞTİRİLEN ÖZEL KIYAFET DİKKAT ÇEKİYOR

Bu tür gelişmeler, erkeklerin 50 metre serbest stil rekorunun 20’ler engelini aşmasını ve kadınların 100 metre kurbağalama süresinin 60’ların altına düşmesini sağlayabilir. 

Tüm zamanların en akıllı mayosu olarak lanse edilen bu konsept, 2040 yılına kadar kullanıma sunulacak ve büyük başarılar getirmesi bekleniyor. Özel yapısı sayesinde kullanıcıların hareketlerini, boyun ve kollarını otomatik olarak algılıyor ve takibini yapabiliyor. Şu an için konsept olarak hayata geçirilse de planlar istendiği gibi giderse son kullanıcıya birkaç yıl içinde ulaşabilir. 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.