Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri belli oldu

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda 10 film aarışacak! Mehmet Açar, Muammer Brav ve Sevin Okyay’dan oluşan seçici kurulun gelen 44 başvuruyu …

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri belli oldu
20 views
07 Eylül 2021 - 10:18

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda 10 film aarışacak!

Mehmet Açar, Muammer Brav ve Sevin Okyay’dan oluşan seçici kurulun gelen 44 başvuruyu değerlendirmesi sonucu belirlenen 10 film Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na seçildi. Emre Kayiş’in “Anadolu Leoparı”, Semih Kaplanoğlu’nun “Bağlılık Hasan”, Necip Çağhan Özdemir’in “Bembeyaz”, Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu’nun “Birlikte Öleceğiz”, Ali Tansu Turhan’ın “Diyalog”, Selman Nacar’ın “İki Şafak Arasında”, Cemil Ağacıkoğlu’nun “Kafes”, Tayfun Pirselimoğlu’nun “Kerr”, Ferit Karahan’ın “Okul Tıraşı” ve Nazlı Elif Durlu’nun “Zuhal” adlı filmleri bu yıl Altın Portakal Ödülleri için yarışacak.

Türkiye’de ilk kez Antalya’da izleyici karşısına çıkacak yarışma filmlerinden “Birlikte Öleceğiz”, “Diyalog”, “Kafes” ve “Zuhal”in aynı zamanda dünya ilk gösterimleri Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapılacak. Festivalde ilk filmlerini yapan yönetmenlerin aday olabildiği Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü için ise “Anadolu Leoparı”, “Bembeyaz”, “Diyalog”, “İki Şafak Arasında” ve “Zuhal” yarışacak.
Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Üyeleri önümüzdeki günlerde açıklanacak.

 

Kısa Metraj ve Belgesel Film Yarışmaları’na seçilen filmler açıklandı
Ulusal Kısa Metraj ve Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda yarışacak filmlere, Doç. Dr.Ahmet Gürata, Senem Erdine ile Engin Palabıyık’tan oluşan seçici kurul karar verdi. Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması’nda 151 başvuru arasından seçilen 12 film yer alacak. Seçici kurul kararına göre bu yıl festivalde; Mazlum Demir’in “Agna”, Burcu Uğuz’un “Aile Tablosu”, Muhammed Seyyid Yıldız’ın “Ajotin”, Yasemin Demirci’nin “Gece Kuşağı”, Aziz Alaca’nın “Göl Kenarı”, Ali Tansu Turhan’ın “İkinci Gece”, Okan Avcı’nın “Kaya”, Volkan Güney Eker’in “Larva”, Musab Tekin’in “Rewşen”, Elif Refiğ’in “Siz Biraz Uzak Kaldınız”, Adar Baran Değer’in “Soğuk” ve Can Merdan Doğan’ın “Stiletto: “Pembe Bir Aile Trajedisi” adlı kısa filmleri gösterilecek.

İlk gösterimi Antalya’da yapılacak yılın en yeni belgesellerini bir araya getirecek olan Ulusal Belgesel Film Yarışması’na 49 başvuru arasından 9 film seçildi. Yarışmanın finalistleri Didem Şahin’ın “Acı ve Tatlı”, Ebru Şeremetli’nin “An Kalır”, Aslı Akdağ’ın “Bekleyiş”, Ersen Çıra’nın “EDE” Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm”, Volkan Üce’nin “Her Şey Dahil”, Ümran Safter’in “Kapıyı Açık Bırak”, Mehmet Emre Battal’ın “Muhtaç”, Tayfun Belet’in “Unkapanı: Bitmeyen Masal” ve Esra Yıldız’ın “Vatansız” adlı belgeselleri oldu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin idari direktörlüğünü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu üstlenirken, sanat yönetmenliğini Başak Emre yürütecek.

 

58. ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ ULUSAL YARIŞMA ADAYLARI
ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI

Anadolu Leoparı / Emre Kayiş
Bağlılık Hasan / Semih Kaplanoğlu
Bembeyaz / Necip Çağhan Özdemir
Birlikte Öleceğiz / Hakkı Kurtuluş, Melik Saraçoğlu
Diyalog / Ali Tansu Turhan
İki Şafak Arasında / Selman Nacar
Kafes / Cemil Ağacıkoğlu
Kerr / Tayfun Pirselimoğlu
Okul Tıraşı / Ferit Karahan
Zuhal / Nazlı Elif Durlu

 

ULUSAL KISA METRAJ FİLM YARIŞMASI

Agna / Mazlum Demir
Aile Tablosu / Burcu Uğuz
Ajotin / Muhammed Seyyid Yıldız
Gece Kuşağı / Yasemin Demirci
Göl Kenarı / Aziz Alaca
İkinci Gece / Ali Tansu Turhan
Kaya / Okan Avcı
Larva / Volkan Güney Eker
Rewşen / Musab Tekin
Siz Biraz Uzak Kaldınız / Elif Refiğ
Soğuk / Adar Baran Değer
Stiletto: “Pembe Bir Aile Trajedisi“ / Can Merdan Doğan

 

ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI

Acı ve Tatlı / Didem Şahin
An Kalır / Ebru Şeremetli
Bekleyiş / Aslı Akdağ
“EDE” Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm / Ersen Çıra
Her Şey Dahil / Volkan Üce
Kapıyı Açık Bırak / Ümran Safter
Muhtaç / Mehmet Emre Battal
Unkapanı: Bitmeyen Masal / Tayfun Belet
Vatansız / Esra Yıldız

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.