Anadolu'nun Sesi Güncel ve Son Dakika Haberleri

Şimdiki zamanın hikayesi

BÜNYAMİN AYGÜN Ateşle sanat LATİF SAKIZ Eskiler derki; “Bir işi eşsiz ve kıymetli yapan ona verilen emek ve gösterilen sabırdır.” Madenlerin en …

Şimdiki zamanın hikayesi
10 views
01 Ağustos 2021 - 4:48

BÜNYAMİN AYGÜN

Ateşle sanat LATİF SAKIZ

Eskiler derki; “Bir işi eşsiz ve kıymetli yapan ona verilen emek ve gösterilen sabırdır.” Madenlerin en sertlerinden olan demiri şekillendirmek ise şüphesiz çok büyük bir emek ve sabır gerektiriyor. Bu sert metal kor ateşte yumuşuyor ve sabırla işlenerek bir sanat eserine dönüşüyor. Latif Sakız’a ait fotoğrafta buna şahitlik ediyoruz.

Konuşan gölge DİLEK TAŞKIN

Örtünün dışına taşan yemyeşil doğa ve gölgelerin adeta konuştuğu bir fotoğraf… Dilek Taşkın’nın Siirt’te çektiği bu fotoğraf, canlı renkleri ve sıcaklığı ile keyifle seyredilecek bir kare olarak sayfamızda yerini alıyor.

Taş köy HÜLYA KAYIKÇI

Bir tepenin yamacında, zeytin ağaçlarının ve zakkum çiçeklerinin arasında bulunan Zeytinliköy, taş evleri, eski ahşap pencereleri ile sanki zamanda yolculuk yaptırıyor bizlere. Uzun yıllar boyunca korunan mimarisi, özgünlüğü ve büyüleyici manzarası ile bu köye hayran kalmamak elde değil. Hülya Kayıkçı’nın kadrajında köyün güzelliğine kapılmış bir kadının içten gülümsemesi görülüyor.

Emekçi çocuk DÜNYA CENİKLİ

Her çocuk eşit şartlarda büyümüyor… Kimisi oyuncaklarıyla büyüyor kimisini hayat büyütüyor. Yaşıtları tatilde deniz kenarlarında gönüllerince eğlenirken bazı çocuklar, çocukluklarını unutup hayatın içinden bir parça oluyorlar. Oyuncak tutacak elleri çapa tutuyor, oynamaktan değil çalışmaktan yorgun düşüyorlar. Sayfamızın müdavim belgesel nitelikli özgün çalışmalarıyla öne çıkan fotoğrafçılarından Dünya Cenikli, soğan tarlasında çalışan emekçi çocuğun yorgun bakışlarına dikkat çekiyor.

Mavi geceler OZAN GÜZELCE

İstanbul’da güneş henüz batmışken birer birer yanar şehrin ışıkları. Günün telaşı biterken şehirde sessizlik ve huzur hüküm sürmeye başlar. İstanbul’un adeta özeti olan bu fotoğrafta Ayasofya Camii’nden, vapurlardan İstanbul Boğazı’na tüm güzellikler şehrin ışıkları altında mavi bir gecede buluşup gözümüzü okşuyor.

www.milliyet.com.tr’ye gelenler

Önce çek sonra paylaş!

En güzel anılarınız artık Milliyet.com.tr’de. Yollayın, sizin de anılarınız yayınlansın!

FOTO yaz 6688’e gönder
Gelen mesaja tıkla l Fotoğrafını yükle

Fotoğraf Servisi Müdürü Bünyamin Aygün’ün seçtiği fotoğraflarınız Milliyet Pazar, Milliyet.com.tr ve Milliyet Express uygulamasında yayınlansın…

Milliyet Sizden Gelenler fotoğraf paylaşım servisi ücretli bir hizmet olup tüm GSM operatörleri için her gönderilen mesaj başına tüm vergiler dahil 3,6 TL ücretlendirilmektedir.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Web sitesinde ki yazıların izinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tüm Hakları Saklıdır.